1. Pałac Mierzęcin

  Pałac Mierzęcin to miejsce, gdzie duch historii dyskretnie przeplata się z nowoczesnością. Tutaj Goście mogą podziwiać malownicze krajobrazy, winnicę, zabytkowy park, konie i dzikie ptactwo. Tutaj odnajdą ciszę i spokój, aktywnie spędzą swój wolny czas, a chwile, które poświęcą pracy, z pewnością będą efektywne.

  O Mierzęcinie źródła historyczne wspominają już w średniowieczu. Pałac, siedzibę rodu von Waldow zbudowano wlatach 1861-1863 z inicjatywy Roberta Friedricha von Waldow. Okresem największego rozkwitu majątku był początek XX wieku, powstały wówczas nowe budynki gorzelni oraz kompleksu folwarcznego. Okres wojenny pałac i budynki folwarku przetrwały w niemalże nienaruszonym stanie. Po zakończeniu działań wojennych majątek von Waldow przeszedł na rzecz Skarbu Państwa Polskiego. 9 lipca 1998 roku pałac wraz z folwarkiem został zakupiony przez polską firmę NOVOL. W latach 1999 – 2001, staraniem nowych właścicieli, gmach pałacu poddano gruntownej renowacji. Adaptowano zrujnowany budynek na ośrodek wypoczynkowy dla pracowników firmy. W ramach prac restauratorsko-konserwatorskich wymieniono dach i całą stolarkę, a w ponad 80% stropy z drewnianych na ceramiczne. Przeprowadzono prace izolacyjne, tynkarskie i sztukatorskie.

  Oficjalne otwarcie Pałacu Mierzęcin nastąpiło 13 września 2002 roku.

  Dziś jest tu rozległy park, stadnina, winnica, stylowe centrum spa&wellness, 2 restauracje, pub i altana grillowa. Hotel uczestniczy w programie Hotel Przyjazny Rodzinie i posiada doskonałe warunki do organizacji imprez okolicznościowych i firmowych.

  Pałac Mierzęcin
  Mierzęcin 1; 66-520 Dobiegniew
  woj. lubuskie

  Recepcja – rezerwacje indywidualne
  e-mail: recepcja@palacmierzecin.pl
  tel. 95 71 31 500; faks 95 71 31 502

  Marketing – rezerwacje grupowe (szkolenia, konferencje, wesela)
  e-mail marketing@palacmierzecin.pl
   

  Serdecznie zapraszamy do Pałacu Mierzęcin!

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne