1. Oslo: najpiękniejsze miasto Norwegii

  Jako stolica kraju i miasto pełne zabytków, Oslo stało się bardzo atrakcyjnym kierunkiem wypraw. Turyści oraz biura podróży już dawno dostrzegli jego wyjątkowy potencjał, a wycieczki na jego teren cieszą się coraz większą popularnością. Co warto zobaczyć w mieście, które sławę zawdzięcza licznym placówkom muzealnym oraz niezwykłej kulturze?

  Skarby miejskiej architektury
  Jedną z największych atrakcji miasta jest twierdza Akershus, której budowę rozpoczęto pod koniec XIII wieku w celu zapewnienia mieszkańcom ochrony w razie ataku od strony morza. W swych dziejach służyła ona również jako więzienie. Dziś jest jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych w Oslo, a wizyta w jej reprezentacyjnych salach może się okazać wspaniałą przygodą. Drugą budowlą, której turyści poświęcają wiele uwagi, jest Zamek Królewski. Jego wnętrza zachwycają zwiedzających, dla których królewska rezydencja jest bardzo ważnym punktem w programie wycieczki. Uwagę przyciąga również wspaniały ratusz, którego wieże i piękna fasada z daleka zachęcają turystów do zapoznania się z jego atrakcjami.

  Oslo i jego muzea
  Największą dumą Oslo są jego wyjątkowe placówki muzealne. Wyjątkowe eksponaty oraz ciekawa tematyka sprawiają, że każdy turysta znajdzie tu dla siebie ekspozycję wyjątkowo atrakcyjną. Muzeum Narodowe oraz Galeria Narodowa przyciągają, jednak i inne muzea mogą oczarować swymi skarbami. Z historią norweskiego oręża można zapoznać się podczas wizyty w Muzeum Obrony, z kolei Muzeum Norweskiego Ruchu Oporu przybliża wiedzę na temat przebiegu II wojny światowej w tym kraju. Miłośników sztuki przyciąga z kolei Muzeum Muncha, w którym można zapoznać się z twórczością tego wyjątkowego artysty.

  Wielką popularnością cieszą się również dwie sąsiadujące ze sobą placówki. Pierwszą z nich jest założony w początkach XX wieku skansen, na terenie którego czeka ponad 150 zabytkowych perełek ludowej architektury z całej Norwegii. Druga placówka to słynne Muzeum Łodzi Wikingów, której ekspozycję stanowią trzy łodzie odkryte na terenie Norwegii. Równie atrakcyjną placówką jest Muzeum Fram, urządzone na statku polarnym z końca XIX wieku. Z tematyką podróżniczą można się też spotkać w Muzeum Kon-Tiki, a ciekawą kolekcją zabytkowych okrętów może oczarować Norweskie Muzeum Żeglugi.

  Oslo to bez wątpienia najciekawsze miasto, jakim może się pochwalić Norwegia. Na turystów czekają tu wspaniałe atrakcje i cenne zabytki, a wyjątkowa atmosfera tego miejsca może oczarować każdego.

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne