1. Oliwa warta odwiedzenia, czyli pobyt rekreacyjny w Gdańsku

  Jedną z najbardziej urokliwych dzielnic w Gdańsku jest bez wątpienia Oliwa. Na Pomorze warto wybrać się nawet tylko dla tego miejsca, graniczącego z Sopotem, co oznacza, że po dniu poświęconym na zwiedzanie, wieczorem można oddać się tanecznym szaleństwom. Jednak najpierw należy wybrać odpowiednią bazę wypadową, czyli hotel.

  Hotele dostosowane do różnych potrzeb

  Na stronie http://www.accorhotels.com/pl/polska/index.shtml znajdziemy kilka ciekawych propozycji noclegowych. Z uwagi na odległość od Oliwy, korzystnym rozwiązaniem będzie rezerwacja miejsca w Hotelu Orbis Posejdon Gdańsk lub Hotelu Novotel Gdańsk Marina. Silną stroną obu obiektów jest sąsiedztwo z plażą. Zalety na tym się nie kończą, ponieważ na gości hotelowych czekają komfortowe warunki. Pokoje są wyposażone w najważniejsze wygody, w tym dostęp do internetu. Bogatą ofertę uzupełniają dodatkowe udogodnienia, jak ogrzewany kryty basen (Novotel Marina) czy centrum SPA Beauty Derm Instytut (Posejdon).

  Niezwykłe atrakcje Oliwy

  Wracając do atrakcji Oliwy, to bez wątpienia należy wspomnieć o Parku im. A. Mickiewicza. Podczas spaceru zobaczymy rzadkie i cenne gatunki drzew, stada dzikich kaczek, łabędzie i wiele innych zwierząt. Do tego dochodzą jeszcze m.in. Pałac Opatów i niezwykłe groty szeptów – dwie muszle akustyczne, w których dwie osoby, stojąc do siebie tyłem mogą ze sobą rozmawiać szeptem.

  W Oliwie działa także jeden z największych ogrodów zoologicznych w Polsce. Sporą popularnością turystów cieszą się także: Archikatedra Oliwska, kuźnia wodna z pokazami kucia stali albo wieża widokowa. Ciekawostki to „diabelski kamień” oraz pozostałości po… skoczni narciarskiej.

  Grupa Accor posiada swoje hotele nie tylko w Gdańsku, ale i w kilkunastu innych miastach w Polsce. Za pośrednictwem strony bez trudu można znaleźć hotel odpowiadający potrzebom oraz dokonać rezerwacji bez wychodzenia z domu.

  Hotele Gdańsk – www.accorhotels.com/hotel-directory/pl/europa/polska/gdansk/hotel-gdansk.htm  

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne