1. Odkrywanie świata na własny sposób

  Świat jest pełen przepięknych miejsc wartych zobaczenia na własne oczy. Wielu z nas wydaje się, że podróż do Japonii czy Kenii musi kosztować majątek. Tymczasem jeśli zdamy się na własną organizację, a nie na biuro podróży, zobaczymy więcej, a często mniej za to zapłacimy niż przy podróży zaplanowanej przez jakąś instytucję. Zawsze powinniśmy jednak przy tym brać pod uwagę względy bezpieczeństwa własnego i towarzyszących nam osób. Jak zapewnić sobie komfort podróżowania za granicą?

  Dla kogo egzotyczne eskapady?

  Zapobiegliwi turyści skrupulatnie sprawdzają, czego mogą spodziewać się po pobycie w egzotycznym kraju. Planują trasę swojej podróży i rezerwują z wyprzedzeniem hotele lub bilety na prom. Wybierając się w egzotyczne zakątki świata, nie należy zapominać o szczepieniach ochronnych. Na wielu stronach internetowych, także prowadzonych przez agencje rządowe, znajdziemy informacje o tym, jakie szczepienia są obowiązkowe w danym kraju, a jakie są tylko zalecane. Pamiętajmy, że w głębi Afryki czy Azji istnieją wirusy, z którymi nasz organizm nigdy się nie zetknął, dlatego też może być na nie podatny.

   

  Egzotyczne eskapady nie są przeznaczone dla osób, które lubią komfort wypoczynku i nie chcą wszystkiego organizować samodzielnie. Rodziny z małymi dziećmi nastawione na leniuchowanie na plaży lepiej niech wybiorą zorganizowany wyjazd z biurem podróży, który spełni wszystkie ich oczekiwania. Inne osoby, które chciałyby poznać nieco świata niższym kosztem niż przy udziale touroperatorów, mogą już zacząć planować swoją przygodę życia, pamiętając, że wszystkiego nie da się przewidzieć – ale to właśnie dla wielu obieżyświatów jest najpiękniejsze w takiej samodzielnej turystyce.

  Bezpieczeństwo najważniejsze

  W dalekich krajach może nas spotkać wszystko – poznamy życzliwych ludzi, zobaczymy ich życie z bliska, zakosztujemy wspaniałych regionalnych potraw, ale też możemy paść ofiarą rabunku, możemy zachorować albo musieć szybko wracać do kraju z innego powodu. W takich sytuacjach przydaje się wsparcie towarzystwa ubezpieczeniowego. Aby móc liczyć na pokrycie kosztów leczenia, assistance, pomoc i ochronę prawną czy na świadczenia finansowe w obliczu nieszczęśliwych wypadków, turyści powinni rozważyć możliwość ubezpieczenia się przed podróżą. Ubezpieczenie turystyczne nie jest drogie, a pozwala na komfort wypoczynku za granicą i poznawanie nowych kultur. W wielu przypadkach ubezpieczenie turystyczne można rozbudować o kolejne opcje dodatkowe. Taką możliwość daje nam na przykład oferta gwarantująca ubezpieczenia turystyczne w firmie Signal Iduna. Przy samodzielnym organizowaniu wyjazdu m.in. pomocne może okazać się ubezpieczenie anulowania biletu lotniczego, autokarowego czy promowego. Nie stracimy dzięki temu pieniędzy, jeśli nagle będziemy musieli zrezygnować z zaplanowanego lotu lub wyjazdu. 

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne