1. Odkryj Wejherowo

  Kaszuby Północne są doskonałym miejscem do spędzania wolnego czasu, a jedną z najciekawszych miejscowości jest tu Wejherowo. Pięknie położona Kalwaria Wejherowska, zabytkowy rynek z odrestaurowanym ratuszem czy unikatowy zespół pałacowo-parkowy to tylko część tego, co stanowi o turystycznej atrakcyjności tego miasta.

  Nie bez powodu Wejherowo nazywane jest duchową stolicą Kaszub. Znajdziemy tu bowiem bogactwo wspaniałych obiektów sakralnych, możemy w leśnej scenerii poznać ostatnią drogę Chrystusa na wzgórzach kalwaryjskich, odkryć początki miasta w klasztornych podziemiach, uklęknąć i pomodlić się przed cudownym obrazem Matki Bożej Wejherowskiej. Jednocześnie da się tu wspaniale zadbać także i o ciało, choćby korzystając z oznakowanych tras Nordic Walking. Dużą popularnością cieszą się też koncerty w Parku Miejskim.

  Warto zobaczyć w Wejherowie:

  Kalwaria Wejherowska – 25 kaplic położonych na leśnych wzgórzach wokół Wejherowa oraz jedna w centrum miasta. Wieść głosi, że odległości pomiędzy nimi równe są odległościom poszczególnych etapów męczeńskiej drogi, jaką przebył Chrystus w Jerozolimie (5.936 kroków). Wzgórza Kalwarii Wejherowskiej są miejscem odpustów, nabożeństw Drogi Krzyżowej i inscenizacji Męki Pańskiej. Kalwaria Wejherowska została uznana za jeden z najlepiej odrestaurowanych za środki unijne zabytków w Polsce.

  Kościół Klasztorny oo. Franciszkanów pw. św. Anny – Sanktuarium Pasyjno-Maryjne. Największym „skarbem” kościoła jest słynący łaskami Obraz Matki Bożej Wejherowskiej Uzdrowicielki Chorych na Duszy i Ciele koronowany przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W podziemiach klasztoru znajdują się m.in. krypty Wejherów.
  Zwiedzanie kalwarii i kościoła klasztornego – Biuro Informacji Pielgrzymkowo-Turystycznej, ul. Reformatów 19, tel. 58 672 17 55.

  Ratusz Miejski – wizytówka architektoniczna Wejherowa. Został całkowicie odrestaurowany, w jego wnętrzu znajdują się będące dużą atrakcją dla turystów makiety zabytkowego centrum miasta i Kalwarii Wejherowskiej. Na wieży bije dzwon ufundowany w 1649 r. przez samego Jakuba Wejhera, założyciela miasta. Jego pomnik stoi na rynku przed ratuszem.
  Zwiedzanie ratusza jest bezpłatne, z przewodnikiem po wcześniejszym umówieniu się. Informacja Turystyczna, pl. Wejhera 8, tel. 58 677 70 58, turystyka@wejherowo.pl

  Zespół pałacowo-parkowy – składa się na niego zrewitalizowany Park Miejski wraz z Pałacem Przebendowskich i Keyserlingków, zlokalizowany jest na styku zabytkowego centrum miasta i kalwarii, należy do unikalnych tego typu kompozycji parkowych. W parku znajduje się pałac z muzeum, amfiteatr miejski, duży plac zabaw, ścieżki przyrodnicze, trasa Nordic Walking, kawiarenka i restauracja w pałacu, letnia scena oraz staw z łabędziami i kaczkami.
  Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej, ul. Zamkowa 2a, tel. 58 736 18 21.

  Warto także zobaczyć znajdujący się na wejherowskim rynku Kościół pw. Św. Trójcy, powstający szlak alfabetu kaszubskiego oraz zabytkowy wóz strażacki przy ul. 3 Maja.

  Hotele i obiekty sportowe:

  Kryta Pływalnia, ul. Nanicka 22, tel. 58 677 60 88
  Olimp Club Bowling, ul. I Brygady Pancernej WP 82, tel. 58 677 04 04
  Wejherowskie Korty Tenisowe, ul. Kalwaryjska,  tel. 58 677 22 40

  Hotel Marmułowski, ul. 12 Marca 207, tel./fax 58 672 13 13
  Hotel Bliza, os. Przyjaźni 1, tel. 58 672 10 87
  Hotel Victoria, Bolszewo, ul. Zamostna 1, tel. 58 778 28 48
  Harcerska Baza Obozowa „Cedron”, ul. Kalwaryjska 1, tel. 517 819 900 

  Więcej informacji na www.wejherowo.pl
   

  Pamiętaj jadąc nad morze lub będąc w Trójmieście -nie zapomnij o wizycie w Wejherowie-to bardzo blisko!

   

  Wejherowo-jakość miasta!
   

   

  W okresie wakacyjnym zapraszamy do odwiedzenia Wejherowa, skorzystania z wycieczek po mieście i Kalwarii Wejherowskiej z przewodnikiem za darmo. Warto odwiedzić wejherowski ratusz, który czeka na turystów 7 dni w tygodni, polecamy wyprawę z dziećmi do Parku Miejskiego w Wejherowie i skorzystanie z dużego placu zabaw, ścieżek edukacyjnych czy popływania rowerem wodnym kanałami parkowymi. W każdą niedzielę o godz. 17.00 w parku organizowane są koncerty letnie. Na wejherowskim rynku spotkamy spacerującego Jakuba Wejhera, który pomoże nam ze skorzystania z oferty turystycznej.

   

   

  Wejherowo-Turystyczne Odkrycie

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne