1. Nieodkryte i tanie miejsca na wakacje

  Przemysł turystyczny nieodwracalnie zmienił krajobraz wielu pięknych zakątów naszego kontynentu. Zgiełk i tłok w najbardziej popularnych miejscach w Europie może skutecznie zniechęcić do zwiedzania. Dlatego, jeśli nie masz jeszcze planów wakacyjnych, warto rozważyć wyjazd w mniej uczęszczane przez zwiedzających miejsca. Oto kilka propozycji dla tych, którzy marzą o oryginalnych i jednocześnie tanich wakacjach.

  Słowacja – nie tylko ośnieżone szczyty

  Kraj, z którym graniczymy od południa, jest jednym z najbardziej niedocenianych, jeśli chodzi o walory turystyczne. O ile bardzo chętnie wybieramy słowackie stoki narciarskie zimą, o tyle w okresie letnim nieczęsto bierzemy pod uwagę ten urokliwy kraj.  A to duży błąd, bowiem Słowacja ma naprawdę wiele do zaoferowania. Szczególnie wart polecenia jest Park Narodowy Słowacki Raj, pełen wąwozów, jaskiń, pięknych wodospadów i szlaków turystycznych. Na zwiedzenie zasługują również urokliwe miasta i miasteczka – z Bratysławą i Koszycami na czele. Znajdziemy tu prawdziwe perełki architektury oraz mnóstwo pysznego, regionalnego jedzenia. Z uwagi na bliskie sąsiedztwo od naszego kraju, a także niewielkie odległości między miastami, Słowacja to jedno z najtańszych rozwiązań wakacyjnych.

  Rumunia – wschodnia riviera

  Piaszczyste plaże Mamai, wycieczka śladami Draculi po Transylwanii czy nocne życie Bukaresztu – to tylko kilka największych atrakcji regionu. Państwo to staje się powoli coraz popularniejszym, choć wciąż rzadko uczęszczanym miejscem urlopowym. Ceny, nawet w turystycznych kurortach, są w Rumunii dużo niższe niż w pozostałej części Europy. W dodatku słoneczna pogoda i ciepłe morze sprawiają, że poczujemy się tutaj jak w Hiszpanii czy we Włoszech.

  Macedonia – wciąż nieodkryta

  Skopje to jedna z najmniej znanych stolic kontynentu. Egzotyczne, wielokulturowe miasto, miejsce spotkania Zachodu ze Wschodem, przyciąga gwarem i różnorodnością. Niemal cała Macedonia, ze swoją nieskalaną w większości przyrodą, jest idealnym miejscem na odpoczynek. Wystarczy jechać poza miasto, by znaleźć wyjątkowo czyste plaże i ciche, bezludne zatoki otoczone przez malownicze skały. Warto również zajrzeć do Ochrydy – turystycznego centrum kraju, miasta, w którym wynaleziono cyrylicę.  Latem jest to miejsce wielu imprez kulturalnych i koncertów.

  Jak obniżyć koszty wakacji?

  Oczywiście największe znaczenie ma wybór destynacji. Istnieją jednak sprawdzone sposoby, które pozwolą nam cieszyć się udanym wypoczynkiem w jeszcze niższej cenie. Wynajęcie domku letniskowego lub kwatery czy rezerwacja samochodu przez internet może być dużo tańsza niż bezpośrednio na miejscu. Dodatkowo, mamy możliwość skorzystania z wielu rabatów i zniżek. Na stronach takich jak na przykład Kupon.pl    możemy znaleźć promocje w wielu biurach podróży i serwisach rejestracyjnych, takich jak TUI, Qtravel, Vacansolei czy Accor Hotels. Dzięki kodom i kuponom rabatowym możemy zaoszczędzić nawet kilkanaście procent na podróży czy rezerwacji hotelu.

  Fora internetowe są pełne przydatnych wskazówek na temat obniżenia wakacyjnego budżetu. Oto niektóre z nich.

  Mamy nadzieje, że przydadzą się one i tobie. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze mogą posłużyć do… planowania kolejnych wakacji.

  1. Planuj z wyprzedzeniem – im wcześniej wykupimy wycieczkę czy też zarezerwujemy lot, tym niższa będzie cena
  2. Sprawdzaj oferty last minute – jeśli nie udało ci się zaplanować urlopu odpowiednio wcześniej, możesz skorzystać ze specjalnych promocji biur podróży. Wymagają jednak one szybkiej decyzji i refleksu, dlatego warto być na bieżąco.
  3. Korzystaj z porównywarek cenowych – są one szczególnie przydatne, jeśli chodzi o zakup biletów. Dzięki temu możemy porównać ceny różnych przewoźników na określonych trasach i wybrać najlepszą dla nas opcję.
  4. Rezerwuj loty w środku tygodnia – ceny biletów lotniczych w weekendy są dużo wyższe. Dodatkowo wyjeżdżając w środku tygodnia, unikamy największych tłoków.
  5. Zamień hotel na camping – poza kwestiami kosztowymi, camping to idealny pomysł na wypoczynek na łonie natury, a także niezapomniana przygoda.
  6. Podróżuj w grupie – wiele ośrodków wypoczynkowych, a także przewoźników oferuje zniżki dla grup powyżej 6 osób. Im nas więcej, tym taniej.

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne