1. Najbardziej zatłoczone miejsca w Polsce

  Sezon urlopowy coraz bliżej, niektórzy pragną wypocząć, inni zaś szukają miejsc tętniących życiem, w których nieustannie coś się dzieje. Zgiełk, hałas, tłumy turystów to nieodłączne elementy każdego lata. Przedstawiamy listę 10 szczególnie obleganych atrakcji.

  10. Plac Zamkowy w Warszawie

  Plac Zamkowy jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Warszawie. Znajduje się przy nim Zamek Królewski oraz najstarszy pomnik publiczny tego miasta- kolumna Zygmunta III Wazy. Dodatkowo jest przepełniony różnego rodzaju pubami z ogródkami, które są nie lada atrakcją w upalne dni. Jest bardzo obleganą częścią Warszawy nie tylko przez turystów, mieszkańcy stolicy także chętnie spędzają tam wolne chwile.

  9. Molo w Międzyzdrojach

  Podczas zwiedzania Bałtyckich plaż nie można pominąć Mola w Międzyzdrojach sięgającego aż 395 metrów. Z pomostu widać Świnoujście i około 100-metrową górę Gosań, najwyższe wzniesienie na polskim wybrzeżu. Jest to miejsce wyjątkowo często odwiedzane przez turystów. Przed molo usytuowany jest pasaż handlowy, zaś dla osób lubiących nocne życie pod molo działa dyskoteka Paradise czynna cały rok. Jest bardzo popularna zarówno wśród przyjezdnych, jak i miejscowych.

  8. Giewont

  Wbrew pozorom Tatry również latem cieszą się ogromną popularnością. Szlaki są przepełnione turystami, większość z nich decyduje się odwiedzić symbol Zakopanego- Giewont. Jedyny szczyt, co do którego nikt nie ma wątpliwości, każdy rozpozna go bez najmniejszego problemu. Jest piękny, ale też niebezpieczny, jednak to nie odstrasza podróżników. Niekiedy tworzą się spore kolejki, a żeby zdobyć wierzchołek trzeba mieć dużo cierpliwości.

  7. Monciak

  Najbardziej zatłoczonym nadmorskim miastem jest Sopot, a zwłaszcza popularny „Monciak”, czyli ulica Bohaterów Monte Cassino prowadząca do mola. O każdej porze jest tam co robić, za dnia podziwiać można uliczne teatry, muzyków i portrecistów, zaś wieczorami jest to ulubione miejsce amatorów nocnych rozrywek. Wszelkie kluby, puby, restauracje tętnią życiem. Wiosną i latem poza tłumami turystów spotkać można tam także największe sławy show biznesu.

  6. Morskie Oko

  Tatrzańskie Morskie Oko jest oblegane przez turystów właściwie cały rok. To najczęściej odwiedzane miejsce w tamtejszych okolicach. Łatwość szlaku sprawia, że poza prawdziwymi piechurami przechadzają się nim także zwykli ludzie, którzy po prostu wybrali się na weekendowy wyjazd w góry. Dotarcie do celu poprzedza długi i przyjemny spacer.

  5. Śnieżka

  Na piątym miejscu najbardziej zatłoczonych atrakcji znalazła się Królowa Karkonoszy, najwyższa góra Sudetów, na której wierzchołku znajduje się kapliczka św. Wawrzyńca- Śnieżka. Zimą panują tam strasznie ciężkie warunki atmosferyczne, prawdopodobnie dlatego turyści decydują się na zdobywanie jej głównie latem.

  4. Kolejka na Kasprowy Wierch

  Wszystkim dobrze znany, najczęściej odwiedzany szczyt w Polsce – Kasprowy Wierch – również znalazł się na naszej liście. W sezonie pojawiają się tu tysiące turystów, a większość z nich decyduje się na wjazd koleją kabinową. Istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że w piękny słoneczny dzień na 12 minutową przejażdżkę kolejką czekać będzie trzeba nawet kilka godzin. Jednak widoki, jakie można podziwiać podczas zjazdu są warte takiego poświęcenia.

  3. Rynek w Krakowie

  Zbliżamy się do najbardziej zatłoczonej trójki. Na najniższym stopniu podium znalazł się Rynek w Krakowie. Przepełniony zabytkami takimi jak Kościół Mariacki, Sukiennice czy zachwycająca Brama Floriańska przyciąga rzesze turystów, szczególnie zagranicznych. Dodatkowo liczne restauracje, puby i kluby otwarte do godzin porannych nadają mu wyjątkowego klimatu. Jedni podziwiają architekturę, inni kupują pamiątki, a jeszcze inni wpatrują się w licznych grajków i artystów ulicznych.

  2. Centrum Nauki Kopernik

  Do Centrum Nauki Kopernik rocznie przyjeżdża ponad milion osób, dlatego też nikogo nie dziwią strasznie długie kolejki do wejścia niezależne od pory roku. W obiekcie poza stałymi wystawami można zwiedzić także Teatr Wysokich Napięć i Teatr Robotyczny. Turyści wychodzą zachwyceni i bardzo chwalą obiekt, może więc warto czekać w tej kilkugodzinnej kolejce.

  1. Krupówki

  Mogłoby się wydawać, że w okresie letnim to miejscowości nadmorskie cieszą się największą popularnością. Nic bardziej mylnego, na pierwszym miejscu najbardziej zatłoczonych atrakcji w Polsce ulokowały się zakopiańskie Krupówki. Ta część miasta nie zasypia nigdy, tutaj zawsze dzieje się coś ciekawego. Sam dojazd do Zakopanego w sezonie jest nie lada wyzwaniem.

  Wyżej wymienione miejsca są ulubieńcami turystów. Teraz trzeba tylko zdecydować czy spędzić urlop w ciszy i spokoju, z dala od miejskiego zgiełku i ulic przepełnionych ludźmi, czy może wybrać się w okolice tętniące życiem za dnia i w nocy.

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne