1. Muzeum Papiernictwa – oferta dla dzieci i młodzieży

  XVII-wieczny młyn papierniczy w Dusznikach-Zdroju jest jednym z najcenniejszych zabytków techniki w Europie, wzbudzającym z każdym rokiem rosnące zainteresowanie zwiedzających. W historycznym obiekcie działa Muzeum Papiernictwa.

  Edukacja poprzez zabawę to jeden z głównych celów dusznickiego muzeum. Prowadzone tu zajęcia pozwalają poszerzać wiedzę o papierze, jego znaczeniu dla człowieka oraz o ekologicznych aspektach produkcji i wykorzystania papieru. Nowoczesne metody pracy stosowane w muzeum pozwalają uczestnikom zajęć zaangażować się w twórczy proces, dzięki czemu zdobywanie wiadomości odbywa się w trakcie zabawy i eksperymentowania.

  Zajęcia adresowane są do różnych grup wiekowych; na lekcjach muzealnych gościmy zarówno przedszkolaków jak i studentów (nawet słuchaczy uniwersytetów III wieku).

  Z naszej oferty turystycznej korzystają również rodziny, dla których przeprowadzamy warsztaty w kameralnym gronie.

  Podczas wizyty w muzeum dzieci oglądają niezwykły młyn papierniczy, poznają eksponaty oraz przyswajają dawne techniki rękodzielnicze. Samodzielnie czerpią papier ze znakiem wodnym, z dodatkiem ziół, a także odciskają w masie papierniczej własną dłoń. Podczas zajęć w Pracowni Grafiki odbijają własne grafiki w technice monotypii, linorytu czy plastykorytu.

  Zajęcia w Muzeum Papiernictwa dostosowane są do wieku oraz indywidualnych potrzeb uczestników. Niepowtarzalna atmosfera historycznego młyna papierniczego oraz doświadczenie osób prowadzących warsztaty są gwarancją niezapomnianych wrażeń, a powstałe podczas warsztatów prace uczestnicy otrzymują na pamiątkę z pobytu w dusznickim muzeum.

  Muzeum Papiernictwa oraz oferta turystyczna placówki od 2009 r. są certyfikowanym produktem turystycznym Polskiej Organizacji Turystycznej-dlatego to jedna z najciekawszych atrakcji dla dzieci Dolnego Śląska!

   

  Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową

  www.muzpap.pl

   

  Zapraszamy na film o Muzeum!

   

  Kontakt:  Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju

  ul. Kłodzka 42
  57-340 Duszniki-Zdrój -Dolny Śląsk

  tel. 74 862 74 00, tel./fax 74 862 74 10
  e-mail: biuro@muzpap.pl

  www.muzpap.pl

   

   

   

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne