1. Muzeum Mydła i Historii Brudu – Bydgoszcz

  Muzeum Mydła i Historii Brudu to pomysł, który powstawał na przestrzeni prawie dwóch lat. Początkowo kolorowe mydełka robiliśmy tylko na pokazach w szkołach, przedszkolach czy targach. Cieszyły się dużą popularnością, a dodatkowo nasza pasja zainicjowała "zbieractwo" – mieliśmy już pełne piwnice mydlanych eksponatów. Tak też narodziła się idea pokazania w ciekawy, niecodzienny sposób historii higieny, brudu oraz mydła przez pryzmat zabawy. Muzeum Mydła i Historii Brudu jest jedynym w Europie, dzięki czemu nie tylko przyciąga turystów krajowych, ale i z zagranicy.

  Nasza konkurencyjność polega na tym, że nikt nie prowadzi warsztatów produkcji mydła łącznie z muzeum tej tematyki. Nauka historii, procesu przetwórstwa produkcji mydła poprzez poznawanie zapachów oraz różnorakich dodatków są nie tylko traktowane przez zwiedzających jako poznanie czegoś nowego ale także jako spędzenie czasu w gronie rodzinnym w sposób ciekawy i efektywny.

  Korzyścią jest przedstawienie, głównie dzieciom i młodzieży, w niecodzienny sposób codzienne przedmioty użytku od czasów średniowiecznych do obecnych. Użytkownicy w sposób interaktywny szybciej się uczą i zapamiętują dane historyczne. Każdy muzealny eksponat można obejrzeć i dotknąć, a przy tym poznać ciekawostki historyczne. Wykwalifikowani przewodnicy nie tylko oprowadzą po muzeum i pomogą stworzyć własnoręcznie robione mydło, ale także wprowadzą w historię miasta Bydgoszczy. Promocja miasta poprzez uczestnictwo w jego życiu mieszkańców i turystów znacznie wspomaga rozwój samego miasta.

  Godziny otwarcia: jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00-18. 00 Zwiedzanie muzeum odbywa się o 10:30, 12:00, 13:30, 15:00 i 16:30. W przypadku grup możliwe ustalenie innej godziny.

  Ceny biletów wstępu do Muzeum Mydła:
  bilet normalny/ ulgowy – 12 zł (dzieci do lat 3 bezpłatnie)
  bilet rodzinny (2 dorosłych + 2 dzieci) – 36 zł
  bilet normalny. ulgowy dla zwiedzających w języku obcym – 15 zł

  Proponujemy też zajęcia, które przeniosą Was w czasy, kiedy mydło nie było czymś tak codziennym jak dziś. Poznacie historie zaklęte w małych kostkach, nauczycie się rozróżniać różne mydła, a na koniec sami stworzycie swoje unikalne mydełko o wybranym kolorze, zapachu i dodatkach. Zajęcia trwają od 1 do 2 godzin i kończą się otrzymaniem przez każdego uczestnika zapakowanego pamiątkowego mydła.

  Cennik Obwoźnej Pracowni Mydlarskiej:
  Do 10 osób – 300,00 całość
  10-20 – 21,00/osoba
  20-30 – 20,00
  30-40 – 19,00
  40-50 – 18,00
  50-100 – 17,00,
  powyżej 100 osób 16,00

  Warsztaty składają się z:

  Opowieści o historii higieny (opowiadamy)
  Początki mydła i różne jego rodzaje (opowiadamy i pokazujemy)
  Zabawa w mieszanie kolorów (tylko dla dzieci)
  Jak nie zostać „starą panną” – czyli jak na pocz. XX wieku namawiano do stosowania mydła?
  Poznanie dodatków, soli, zapachów do zrobienia własnego mydełka
  Wybór własnej formy
  Wykonanie mydełka i jego zapakowania
  Warsztaty możemy wykonać w szkole, przedszkolu, firmie, podczas imprezy plenerowej i w każdym innym miejscu, gdzie zmieścimy się my i nasz stół z masą kolorowych mydełek!

  Więcej na www.muzeummydla.pl

  Muzeum Mydła i Historii Brudu

  Batorego 4/6  – Bydgoszcz
  tel. 52 515 70 15

   Muzeum Mydła i Historii Brudu Bydgoszcz

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne