1. Muzeum Motyli Władysławowo

    Muzeum Motyli we Władysławowie to jedna z wielu atrakcji dla dzieci czekająca na Was w okolicach Półwyspu Helskiego. Ekspozycja udostępniona zwiedzającym zawiera zbiory motyli i owadów pochodzących z całego świata. Wystawa obejmuje ponad 70 gablot entomologicznych, w których zgromadzono ponad 3000 okazów: motyli, chrząszczy, pluskwiaków, straszyków a także pająków, skorpionów i innych stawonogów.

    Poza zbiorami entomologicznymi obejrzeć można kolekcję monet, zabawek, pamiątek i pułapek związanych z “owadzią tematyką”. Dla znawców tematu czeka do rozwiązania interaktywny test o motylach i 6 krótkich filmów edukacyjnych o życiu motyli. Na miejscu sklepik z pamiątkami, oczywiście związanymi z owadami. Prywatne muzeum motyli istnieje w tym miejscu od 2000 roku.

    Warto wspomnieć, że na ostatnim piętrze wieży widokowej Domu Rybaka znajduje się punkt widokowy na panoramę całego miasta i Półwyspu Helskiego. Godziny otwarcia, ceny biletów, galeria i znacznie więcej na www.muzeummotyli.pl  

    Poszukujesz atrakcji turystycznych dla dzieci nad morzem? Władysławowo to doskonałe miejsce na wypoczynek z dziećmi – (oczywiście jeżeli nie wybierzesz noclegów w samym centrum). To doskonała baza wypadowa do zwiedzaniu wielu atrakcji np. na Półwyspie Helskim, w Trójmieście, a w samym Władysławowie też nie brakuje miejsc dla dzieci – tutaj znajdziecie przewodnik- atrakcje dla dzieci we Władysławowie.

    Władysławowo – Hotel przyjazny rodzinie nad morzem

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne