1. Muzeum Historyczne Miasta Krakowa – Podziemia Rynku

  Trasa Turystyczna Śladem europejskiej tożsamości Krakowa – szlak turystyczny po podziemiach Rynku krakowskiego to pierwsze w Polsce i unikatowe w skali światowej podziemne muzeum. Wystawa jest  multimedialnym widowiskiem, podróżą w czasie. Zwiedzający mogą nie tylko zobaczyć, ale i dotknąć historii z początków legendarnego miasta.

  W parku archeologicznym, znajdującym się ponad 4 metry pod powierzchnią rynku, można zobaczyć niespotykany w Europie przekrój wielkiego, tętniącego życiem, średniowiecznego Krakowa. Odnalezione zabytki, zaprezentowane na wystawie, świadczą o ciągłości handlu, który w tym miejscu trwa nieprzerwanie od ponad 800 lat.

  Wystawa prezentowana pod Rynkiem Głównym w Krakowie adresowana jest do szerokiej grupy odbiorców, zainteresowanych historią miasta i nowymi formami jej prezentacji. Obiekt przystosowany jest do zwiedzania przez osoby niepełnosprawne. W celu lepszego zarządzania przepływem turystów uruchomiono stronę internetową, gdzie można zarezerwować bilety do Podziemi.

  W 2011 roku trasę zwiedziło blisko 410 000 turystów.

  Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, Podziemia Rynku
  Rynek Główny 1, 31-042 Kraków
  Informacja i bilety:
  Centrum Obsługi Zwiedzających, Sukiennice (od strony ul, Szewskiej), tel. (12) 426-50-60,
  info@mhk.pl

  www.mhk.pl

  www.podziemiarynku.com
   

  Zobacz niezwykłe podziemne muzeum!

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne