1. Morskie Murale 3D Muzeum Kocham Bałtyk Swarzewo

  Muzeum Kocham Bałtyk w Swarzewie obok Władysławowa znane jest z nietypowych wystaw. Kolejną atrakcją przygotowaną dla zwiedzających są niezwykłe murale, które są w stanie oszukać nasze zmysły.

  Zadaniem muzeum jest promocja Morza Bałtyckiego i północnych Kaszub. I już nieraz pokazało, że potrafi robić to skutecznie. Liczne działania popularyzujące tematykę morską, a przede wszystkim wystawa budowli z klocków LEGO®, cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wielu turystów, a przede wszystkim rodzin z dziećmi. W muzeum znajduje się m.in. wykonane z klocków: makieta Półwyspu Helskiego oraz kuter „Gwiazda Morza”, znany z tego, że generał Haller wypłynął nim w pierwszy rejs po zaślubinach Polski z morzem.

  Sporo miejsca w muzeum poświęca się również florze i faunie Zatoki Puckiej. Są tu stanowiska mikroskopowe, wielkoformatowa mapa regionu, zaaranżowane ptasie trzcinowisko czy zbiorniki z rybami. Znakiem rozpoznawczym muzeum jest największy na świecie, mierzący 5 m wysokości, ludzik-marynarz zbudowany z klocków. Ustawiony jest tuż przy wejściu – zachęca do odwiedzania i wskazuje drogę.

  Na wystawie murali 3D również zobaczymy zjawiska jedyne w swoim rodzaju – niezwykle realistyczne obrazy, które wykonane zostały w taki sposób, aby wywołać złudzenie optyczne. A przedstawiają zwierzęta czy miejsca związane z morzem w zaskakujących aranżacjach. Wyglądają tak rzeczywiście, że wiele osób postanawia zrobić sobie na ich tle zdjęcie – na przykład pozując przy wielkim rekinie, jakby miał je zaraz pożreć, albo udając, że głaszczą morświna. Sama możliwość wykonania takich fotografii to świetna zabawa dla dzieci, ale także dla ich rodziców.

  Sprawdź również: atrakcje dla dzieci we Władysławowie

  Godziny otwarcia Wystawa Morskie Murale 3 D Swarzewo

  Czynne przez cały rok

  poniedziałek-piątek – 8.00-18.00
  soboty-niedziele – 10.00-18.00

  Ceny biletów Wystawa Morskie Murale 3D Swarzewo

  W cenie biletu wejście na 3 wystawy

  28.04-30.06, od 29.08

  dorośli – 10 zł
  dzieci do lat 10 – 5 zł

  30.06-29.08

  dorośli – 13 zł
  dzieci do lat 10 – 8 zł

  Muzeum Kocham Bałtyk
  Ul. Władysławowska 39
  84-100 Swarzewo
   

  Zobacz poprzednią wystawę w Muzeum Kocham Bałtyk:

   

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne