1. Mielno

  Gmina Mielno to jedno z najbardziej atrakcyjnych kąpielisk na polskim wybrzeżu. Na turystów czekają szerokie, piaszczyste plaże, morski mikroklimat oraz bogactwo walorów przyrodniczych z krajobrazem wydmowym terenów nadbrzeżnych, lasami i dziesiątym co do wielkości w Polsce jeziorem Jamno.

  Dzięki sprzyjającym warunkom biofizycznym środowiska i leczniczemu wpływowi morza, w gminie Mielno można znaleźć doskonałe warunki do klimatoterapii, która ma zbawienny wpływ na zdrowie. Gminne kąpieliska zdobyły uznanie w rankingach oceniających czystość plaż i wód, bezpieczeństwo oraz infrastrukturę. Turyści odwiedzający nasza gminę znajdą doskonałe warunki do wypoczynku i rekreacji. Każda z miejscowości położonych na terenie gminy jest inna. W zależności od oczekiwań i potrzeb klientów można korzystać z usług hoteli i ośrodków o wysokim standardzie, centrów konferencyjnych, SPA, jak i prywatnych kwater, domków letniskowych i pól namiotowych. Oferta turystyczna gminy Mielno zadowoli zarówno młodych spragnionych rozrywki i zabawy w dyskotekach, jak i tych którzy chcą wypocząć w ciszy i spokoju.

  Zobacz fotograficzne inspiracje z Mielna:

  "Muzealne spotkania z fotografią 2011"

  Dbając o różnorodność oferty turystycznej gmina w sezonie letnim przygotowuje cykl wydarzeń kulturalnych pod wspólną nazwą Mieleńskiego Lata Artystycznego. Są to cotygodniowe ogólnodostępne wydarzenia i imprezy tematyczne: weekend góralski, indyjski czy hawajski, które umilają wypoczynek nad morzem i gwarantują dobrą zabawę na wysokim poziomie. Na osoby szukające aktywnego wypoczynku czekają szlaki piesze i rowerowe. Zapraszamy amatorów sportów wodnych, tj. windsurfingu, kitesurfingu, żeglarstwa i wędkarstwa do korzystania z mieleńskiego wybrzeża, jak i jeziora Jamno. W gminie odbywają się liczne imprezy sportowe, m. in. regaty żeglarskie pn. „Gala Żagli” na jeziorze Jamno, Bieg Śniadaniowy czy zawody kitesurfingowe.

  Gmina Mielno to również wypoczynek zimą. Dla miłośników zimowych kąpieli w Mielnie co roku w lutym organizuje się Międzynarodowy Zlot Morsów. To bardzo widowiskowe i emocjonujące wydarzenie przyciągające rzeszę uczestników, a także osób im towarzyszących i kibicujących. Zloty to nie tylko kąpiel w zimowym Bałtyku, ale także zabawa przy muzyce, występy zespołów i inne atrakcje.

  Będzie nam miło gościć Państwa na mieleńskiej ziemi podczas wakacji 2014. Zapraszamy do gminy Mielno o każdej porze roku!

  Urząd Gminy w Mielnie
  76-032 Mielno, ul. Bolesława Chrobrego 10
  tel. 94 345 98 30
  tel. / fax 94 345 98 34

   

  Biuro Promocji i Informacji Turystycznej
  76-032 Mielno,  ul. Lechitów 23
  tel. 94 318 99 55,  94 316 61 52
  e-mail: kontakt@cit.mielno.pl

  Wakacyjne miejscowości Gminy Mielno:

  Gąski

  Sarbinowo

  Chłopy

  Niegoszcz

  Mielenko

  Mielno

  Unieście

  Łazy

  Zapraszamy przez cały rok!

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne