1. Międzywodzie – atrakcje

  Wieś położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie Kamieńskim. Znajduje się ona w wschodniej części wyspy Wolin na półwyspie Międzywodzkim, między morzem Bałtyckim a zalewem Kamieńskim. W Międzywodziu można znaleźć dużo ciekawych atrakcji.

  Nad morzem wyznaczono letnie kąpielisko długości 600 metrów wzdłuż linii brzegowej strzeżone przez ratowników WOPR. Znajdują się tutaj podstawowe miejsca takie jak poczta, punkt apteczny, kościół, sklepy, ochotnicza straż pożarna i inne. Wśród nich: Bałtycki Park Miniatur, Woliński Park Narodowy. Latem działają tam: stoiska regionalne, niewielkie kino, sklepy nadmorskie, wypożyczalnie sprzętu wodnego i wypożyczalnie pojazdów (skuterów, rowerów, gokartów).

  Międzywodzie stanowi też świetną bazę wypadową do atrakcji w pobliskich miejscowościach. 5 kilometrów od niego leży Dziwnów. Znajduje się w nim mnóstwo trakcji turystycznych. Należy do nich: Jezioro Martwe, port rybacki, Park Miniatur i Kolejek, Bałtycki Park Dinozaurów, Most Zwodzony, Muzeum Rybołówstwa, latarnia morska, pamiątkowe płyty, pomniki i tablice i Aleja Gwiazd Sportu.

  W leżącym 10 kilometrów dalej Międzyzdroju natknąć się możemy na: Planetarium, Muzeum Figur Woskowych, Muzeum Regionalne. Obok leży Świnoujście. Znajduje się tam sporo starych obiektów wojskowych. Między innymi: Fort Gerharda, Latarnia Morska, Fort Zachodni, Twierdza Morska Świnioujście, Fort Anioła i niezliczona ilość innych zabytków i atrakcji.

  Do Międzywodzia opłaca wybrać się w sezonie letnim, gdyż niektóre atrakcje są aktywne tylko w lecie. Trzeba wcześnie zarezerwować miejsce, bowiem jest ono bardzo popularnym miastem nadmorskim. Korzystając z jego naturalnych warunków powstało tam wiele uzdrowisk. Główne kierunki leczenia w nich to: choroby narządów ruchu i reumatyczne oraz kierunek klimatyczno-usprawniający. W Międzywodziu znajduje się dużo roślin, przylega ono do lasu. Z tego powodu jest tam dużo ścieżek, tras turystycznych.

  Możemy tam znaleźć mnóstwo ośrodków wypoczynkowych i rekreacyjnych. Różne kolonie o obozy mają tam swoje bazy i miejsca noclegowe. Ogólnie to spokojna miejscowość, chociaż można znaleźć tam „nieokrzesanych” turystów. Dlatego opłaca się przyjechać do Międzywodzia i z niego zwiedzać pobliskie obiekty lub po to, żeby wypocząć słuchając szumu fal i krzyku mew.

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne