1. Majorka wyspa o wielu obliczach

    Majorka to najsłynniejsza hiszpańska wyspa, będąca synonimem udanego wypoczynku i dobrej zabawy. Jej piękno docenił sam Fryderyk Chopin, który wraz z George Sand odpoczywał na jej piaszczystych plażach i podziwiał niezwykłe, przepełnione słońcem i zapachem morza zakątki. Jest miejscem, które zaskakuje zróżnicowaniem krajobrazów. Rozciągające się w niedalekiej odległości od siebie skaliste klify, zielone równiny i majestatyczne góry Sierra de Tarramontana tworzą zachwycający widok, który od wielu lat jak magnes przyciąga turystów z całego świata.

    Majorka urzeka także ciepłym, przyjemnym klimatem śródziemnomorskim, który gwarantuje doskonałą pogodę podczas wakacji. Wyspa oferuje swoim gościom fantastyczne zatoki, przepełnione maleńkimi, bardzo przytulnymi restauracjami. Serwują one tradycyjne, lokalne potrawy przygotowywane z sezonowych warzyw. To miejsca stworzone z myślą o prawdziwych smakoszach, w których można doskonale odpocząć po dniu pełnym wrażeń. Są także idealnym rozwiązaniem na romantyczną kolację we dwoje. Miłośnicy dobrej zabawy docenią z kolei liczne kluby i dyskoteki, w których można znakomicie spędzić czas od zmierzchu do świtu. Turyści ceniący sobie uroki przyrody mogą natomiast wybrać się na wycieczkę i podziwiać przepiękną, bogatą w egzotyczne gatunki roślin naturę Majorki.

    Wyspa kusi ponadto piaszczystymi plażami, rozciągającymi się wzdłuż brzegu Morza Śródziemnego, zaskakującego krystaliczną wodą o lazurowej poświacie. Wiele plaż Majorki jest odznaczonych międzynarodowymi certyfikatami potwierdzającymi ich niepowtarzalne piękno i doskonałą obsługę turystyczną. Nadmorskie okolice są rajem nie tylko dla osób, które lubią słodkie lenistwo w blasku promieni słonecznych, ale również dla wielbicieli sportów wodnych takich jak windsurfing, czy sporty motorowe. Urlopowicze, którzy chcieliby poznać klimat morskich głębin, mogą z kolei spróbować swoich sił w nurkowaniu.

    Największa z Balearów – Majorka, to wyspa, na której każdy turysta spotka się z niezwykłą gościnnością ze strony rodzimych mieszkańców. Jej nowoczesne kurorty z licznymi atrakcjami stanowią gwarancję udanego pobytu i niezapomnianych wakacji. Urokliwe, niespotykane w żadnym innym miejscu krajobrazy oferują z kolei tętniące kolorami wspomnienia, do których zawsze warto wracać.

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne