1. Magic Malbork Show

  Impreza o charakterze średniowiecznym, odnosząca się do wydarzeń w historii Polski, przyciąga co roku dziesiątki turystów z kraju i z zagranicy.
  Zamierzeniem organizatorów jest aby nowa impreza – MAGIC MALBORK była dużym show pokazywanym w plenerze. Dobrym przykładem jest nowa forma, wymyślona zaledwie w 1984 roku, która łączy cyrk z teatrem i baletem, znana jako Cirque du Soleil – Cyrk Słońca.

  Jest to jedno z pierwszych tego typu przedsięwzięć w Polsce w takiej scenerii. Głównym punktem imprezy jest wieczorne widowisko Magic Malbork Show z laserami, akrobacjami, dźwiękiem, wykorzystaniem grup tanecznych, itp. W widowisku użyta jest scenografia nawiązująca do średniowiecza (tło zamku i malborskie legendy), ale przeważają głównie elementy współczesne. Podczas imprezy swoje umiejętności prezentują akrobaci i szczudlarze oraz teatry uliczne. Kulminacją jest nocne widowisko z użyciem laserów, które co roku przyciąga tłumy turystów i mieszkańców.

   

  Nowymi atrakcjami imprezy są:

  body painting, uliczna nauka tańca, występ divy operowej w nowoczesnym wykonaniu, udział skrzypiec elektrycznych, a także iluminacja świetlna budynków zabytkowych w mieście. Do należytej organizacji imprezy i zapewnienia bardzo dobrych warunków oglądania wieczornego pokazu miasto przygotowuje, wspólnie z Muzeum Zamkowym, trybuny na wałach von Plauena, na których odbywa się wieczorne show. Miejsca są numerowane, podział sektorów, miejsca dla mediów, niepełnosprawnych, z otoczeniem medycznym i technicznym.
  Turyści uczestniczący w Magic Malbork mają możliwość skorzystania z rozbudowanej infrastruktury turystycznej i około turystycznej w Malborku. Do dyspozycji gości jest kilka hoteli ( ***, **, *) gwiazdkowych, liczne pensjonaty i pokoje gościnne.

  Kontakt:

  MALBORK WELCOME CENTER – CENTRUM TURYSTYKI W MALBORKU
  ul. Kościuszki 54
  Malbork 82-200
  tel.: (55) 647 14 30, (55) 647 14 31
  e-mail: promocja@mwc.malbork.pl
  www.magicmalbork.pl

  Więcej informacji na www.visitmalbork.pl
   

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne