1. Lotnisko Gdańsk

  Gdańskie lotnisko jest pierwszym w Polsce zbudowanym od podstaw portem lotniczym. Położony na Wysoczyźnie Kaszubskiej, 10 kilometrów na zachód od Gdańska i 23 kilometry na południe od Gdyni, na obszarze 240 ha stanowi znaczący potencjał rynkowy dla obsługi transportu lotniczego. 

  lotnisko Gdańsk-siatka połączeńW Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy realizowany jest obecnie, warty około 400 milionów złotych, największy w historii od momentu powstania lotniska w 1974 roku, program inwestycyjny przypadający na lata 2009-2015. Wśród kilkunastu inwestycji, do najważniejszych, a zrealizowanych jeszcze przed zbliżającymi się rozgrywkami UEFA EURO 2012 znajdują się trzy największe, czyli: budowa nowego terminalu pasażerskiego T2, przedterminalowej płyty postojowej dla samolotów oraz drogi kołowania równoległej do drogi startowej. Wymienione elementy infrastruktury lotniskowej podniosą kilkukrotnie możliwości operacyjne lotniska. Umożliwia to sprawną i komfortową obsługę rosnącej liczby pasażerów, która w 2011 roku przekroczyła 2 mln 463 tys. pasażerów.

  Jednak to co najważniejsze dla pasażerów to stale rozbudowywana siatka połączeń gdańskiego lotniska obecnie obejmuje ponad 60 portów lotniczych.

  Jako pierwsze lotnisko w Polsce uruchomiło Terminal Miasto , który pozwala na odprawę w komfortowych warunkach w centrum miastawraz z nadniem bagażu nawet na 24 godziny przed planowanym odlotem. Turyści odwiedzający Gdańsk dzięki tym udogodnieniom mogą dłużej cieszyć się z pobytu w mieście, skracając jednocześnie do minimum niezbędne formalności związane z odlotem. 

  Terminal T2 już od 06 kwietnia 2012 odloty odbywają się z pięknej wizytówki Gdańska!
  Nowy Terminal T2 - lotnisko Gdańsk

   

  Lotnisko w Gdańsku na żywo!
   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Hotel Lotnisko Gdańsk

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne