1. LEGOLAND Niemcy – mapa,opinie,ceny

  Wszyscy znają słynny duński park rozrywki Legoland, ale cudowny świat klocków Lego możemy podziwiać także w Niemczech, gdzie funkcjonuje bliźniaczy, niemniej atrakcyjny park.

  Niemiecki Legoland położony jest w miejscowości Günzburg, w połowie drogi między Monachium a Stuttgartem. Jeśli spojrzy się na wielość i różnorodność dostępnych tu atrakcji, od razu zrozumie się, czemu Legoland kochają dzieci z całego świata. Cały kompleks ma wielkość 26 boisk do piłki nożnej, a skorzystanie ze wszystkich atrakcji bez żadnej przerwy zajęłoby aż 12 godzin! Zatem na zwiedzanie parku trzeba zaplanować co najmniej jeden cały dzień. Ale jeśli to nie wystarczy, można zatrzymać się w jednym z niezwykłych hoteli stylizowanych na budowle Lego lub na kempingu.

  To jeden z najlepszych niemieckich parków rozrywki, tutaj poza tysiącami budowli zbudowanymi z milionów klocków LEGO czeka na Was prawdziwa moc atrakcji: kolejki górski, karuzele, atrakcje wodne czy olbrzymie oceanarium. Poniżej mapa i lista atrakcji.

  Zapraszamy również do przeczytania:
  największego przewodnika LEGOLAND Billund Dania – atrakcje, ceny, opinie

  Mapa atrakcji:
  LEGOLAND NIEMCY mapa atrakcji

  Park Rozrywki LEGOLAND Niemcy- opinie i atrakcje

  Park podzielony jest na krainy tematyczne. Każda z nich ma swój niepowtarzalny charakter i oryginalny wystrój. Można w nich przejechać się kolejkami i roller coasterami, zakręcić się na karuzelach albo zagrać w niezwykłe gry.

  Miniland  – to  najbardziej charakterystyczna z krain Legolandu. Znajdują się w niej miniatury europejskich miast i zabytków w skali 1:20. Do ich wykonania zużyto 25 milionów klocków Lego. W czasie spaceru można zobaczyć za jednym razem Amsterdam, Berlin czy Wenecję. Zachwyceni będą też fani Gwiezdnych Wojen. Wiele elementów jest ruchomych, aby uczynić całość bardziej realistyczną.

  Wyobraźnia-to tutaj można sprawdzić własną kreatywność. W Centrum Budowli i Testowania zbudujecie z klocków niezwykłe pojazdy, domy, a także wszystko, co przyjdzie Wam do głowy. Jest tu tez strefa wodnej zabawy, plac zabaw oraz Wieża Obserwacyjna, z której widać wspaniałą panoramę całego parku.

  Kraina Lego X-treme – kraina adrenaliny, szybkości i wyścigów. Są tu karuzele, wodne pojazdy i szalona kolejka. Warto też odwiedzić Akademię Lego, gdzie fachowcy demonstrują, co można zrobić z klocków, a także strefę Nintendo i kino 4D.

  Królestwo Rycerzy -podróż do czasów średniowiecza. Można zobaczyć ogromny zamek z klocków, przejechać się na koniu albo na którejś z kolejek. Największe wrażenie robi pędzący przez zamek smok.

  Kraina Przygody – znajduje się pośród egzotycznej roślinności. Wybierzecie się na safari i spotkacie dzikie zwierzęta (na szczęście tylko z klocków). W głąb dżungli popłyniecie łodzią, dotrzecie do wulkanu i aż do wodospadu. Zwiedzicie też starożytną świątynie.

  Kraina Piratów – tu można spotkać prawdziwych piratów, wziąć udział w bitwie morskiej, odbyć pirackie szkolenie, po którym choroba morska będzie Wam niestraszna i sprawdzić, jak dobrze potraficie się wspinać.

  Miasteczko Lego – kolejki, samoloty, łódki – wszystkie wykonane z klocków. Zresztą można tu na własne oczy zobaczyć, jak wyrabia się klocki w Fabryce Lego. Jest tu też duży plac zabaw w kształcie statku, szkoła jazdy dla dzieci, oraz zapierające dech w piersiach atrakcje -Latające Ninjago i Fabryka Bohaterów.

  Zobacz dokładną mapę dojazdu do LEGOLAND (Niemcy):

  Ceny biletów: zaczynają się od 28 Euro/os. za całodzienne korzystanie z wszystkich atrakcji parku rozrywki.


Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne