1. Łeba

  Jest takie miejsce w Polsce, gdzie słońce odbija się w srebrzystej wodzie dwóch jezior i morza, w złotym piasku ruchomych wydm. Tu w otulinie Słowińskiego Parku Narodowego mieszkają ludzie gościnni a rozległe lasy sosnowe chronią ich miasto przed sztormem i współtworzą leczniczy mikroklimat regionu. Jeżeli skierujesz swój wzrok na mapę Bałtyku, to na środku południowego brzegu znajdziesz Łebę.

  Planujesz wakacje 2015 w Łebie?

  Sprawdź ofertę Domu Willowego Hanna w Łebie

   

  Łeba była kiedyś osadą rolniczo – rybacką, dzisiaj jest popularnym ośrodkiem turystycznym, dysponującym dużą nowoczesną bazą noclegową. Funkcjonuje tu nowoczesny, morski port jachtowy na 120 jednostek, w którym odbywa się wiele ważnych, międzynarodowych imprez żeglarskich.Łeba to ośrodek sportów wodnych: windsurfingu, żeglarstwa deskowego i wędkarstwa morskiego. 

  Latem w mieście kuruje kolejka bajkowa do wyjątkowych na skalę europejską wydm ruchomych i Słowińskiego Parku Narodowego oraz łodzie , którymi można odbyć wycieczkę po jeziorze, do skansenu w Klukach i muzeum wyrzutni rakiet. Dla miłośników koni są zorganizowane przejażdżki bryczkami, długodystansowe rajdy konne, zawody jeździeckie. Tu splata się tradycja z nowoczesnością a rozsądne gospodarzenie naturalnymi walorami przyrody pozwala dbać o nowoczesny rozwój, nie naruszając środowiska.

  Łeba Wakacje 2012Jedną z najciekawszych nadmorskich atrakcji jest Łeba Park – Park Dinozaurów. Oferuję zwiedzającym spotkanie z setką realnie wykonanych figur dinozaurów i innych stworzeń odtworzonych w rzeczywistej skali,

   zamieszkujących ziemie 65 mln lat temu.. Na ścieżce edukacyjnej można zapoznać się kolejnymi etapami ewolucji człowieka aż do czasów współczesnych.

  Natura hojnie obdarzyła miasto plażami, które rozciągają się po 10 km na wschód i zachód od ujścia rzeki Łeby. Zastanawiasz się dlaczego jeszcze wybrać Łebę na wakacje 2014? Urok Łeby jest szczególny, więc nikogo nie zdziwiło gdy w 1998 roku miasto ogłosiło, ze jest księstwem. Promocyjne hasło „Księstwo Łeba” stało się identyfikatorem, symbolem, szczególnym znakiem jakości nadmorskiego kurortu.

  Sprawdź inne noclegi nad morzem w Łebie 
  oraz oferty na wakacje 2014 nad morzem

   

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne