1. Kosmiczna Fontanna w Tarnowie

  Niedaleko dworca kolejowego i Plant Kolejowych w Tarnowie stoi najnowsza atrakcja dla najmłodszych – fontanna ze słońcem i układem słonecznym.

  Gwiazda wykonana została ze szkła i stali, a na stalowych orbitach umieszczono granitowe planety. Napędzane strumieniem wody, niczym prawdziwe ciała niebieskie wirują wokół własnej osi. Fontanna jest oczywiście iluminowana, zatem warto tu przyjść wieczorem, by w pełnej krasie obejrzeć niezwykłe widowisko. Tłem dla schematu Układu Słonecznego jest czarny bazalt, w którym umieszczone zostały diody imitujące inne gwiazdy.

  Jedną z przesłanek, która zdecydowała o tematyce fontanny jest fakt, iż w Tarnowie żyje i pracuje jeden z najsłynniejszych polskich kosmologów ks. prof. Michał Heller – laureat jednej z najbardziej prestiżowych nagród na świecie – Nagrody Templetona ("teologicznego Nobla").

  „Kosmiczna fontanna”, bo tak potocznie mówi się o tym interaktywnym obiekcie, wzbudza zainteresowanie w całej Polsce. W konkursie DesigNowe Miasto 2011 Tarnów wyróżniono za zagospodarowanie placu im. ks. Jerzego Popiełuszki, na którym stoi fontanna.
   

  Zobacz kosmiczną fontannę w Tarnowie!
   

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne