1. Kociewie: co warto zobaczyć w dolinie dolnej Wisły?

  Malownicze i pełne cennych zabytków Kociewie to wyjątkowy skrawek Polski. To malownicze tereny, które mogą spełnić wysokie oczekiwania każdego turysty. Co warto zobaczyć w czasie wycieczki po tym regionie?

  Kociewie zaprasza!

  Kociewie przyciąga już samym swym położeniem. Tu, w malowniczym odcinku doliny Wisły, można delektować się wspaniałymi widokami oraz niezwykłą atmosferą. Rozciągające się między Kaszubami i Żuławami, jest Kociewie krainą wyjątkową. Oryginalny folklor oraz historyczne miasta sprawiają, że wycieczki po tym obszarze mogą się stać wspaniałą przygodą. Gdzie warto się wybrać?

  Z wizytą w Tczewie

  Tczew to jeden z najważniejszych ośrodków miejskich na terenie Kociewia. Na turystów czeka tu moc atrakcji, którym trudno się oprzeć. Wielką atrakcją są tutejsze mosty, ułatwiające poruszenie się pomiędzy brzegami Wisły. To one stały się symbolami miasta, są jednocześnie wspaniałymi przykładami postępu technicznego, który nastąpił w XIX wieku. Na szczególną uwagę zasługuje tu most kolejowy, będący jedną z miejskich wizytówek. Tczew przyciąga też unikalną atrakcją turystyczną, jaką jest jedyne w kraju Muzeum Wisły. Przypomina ono o czasach, gdy ta rzeka była najważniejszym traktem komunikacyjnym w kraju.

  Pelplin: w cieniu potężnej świątyni

  Kociewie może się pochwalić również wspaniałymi obiektami sakralnymi. W gronie tych, które zdobyły największą sławę, znajduje się pocysterskie opactwo w Pelplinie. To obiekt, którego w czasie wycieczki po tej krainie nie można pominąć. Historia opactwa sięga II połowy XIII wieku, a jego wartość historyczna i artystyczna jest ogromna. Gotycki kościół to duma miasta, a jednocześnie jedna z najważniejszych świątyń w północnej części kraju. Zachwyca też urządzone na terenie klasztoru Muzeum Diecezjalne, w którym prezentowane są bezcenne zabytki sztuki sakralnej.

  Spotkania z rycerzami

  W czasie wycieczki po Kociewiu można odbyć również wyjątkową podróż w czasie i spotkać się z rycerzami. To możliwe, szczególnie dla tych turystów, którzy odwiedzą Gniew. Ta miejscowość znana jest z licznych imprez o charakterze historycznym, a członkowie tutejszego Bractwa Rycerskiego znani są z organizacji wspaniałych turniejów rycerskich. Udział w takim wydarzeniu to nie lada gratka dla każdego miłośnika historii oraz dla tych, którzy na terenie Kociewia szukają wspaniałych przygód. Gniew przyciąga również pięknym zamkiem krzyżackim, będącym ciekawą pamiątką z XIII stulecia. Warto tu również zobaczyć barokowy Pałac Marysieńki oraz gotycki ratusz, będący jedną z ważniejszych ozdób miasta.

  Starogard Gdański i jego atrakcje

  To kolejne miasto, do którego w czasie wycieczki po terenach Kociewia z pewnością warto zajrzeć. W gronie tutejszych zabytków wyróżnia się gotycki kościół, którego majestatyczna sylwetka skutecznie przyciąga uwagę turystów. Pięknie prezentują się również fragmenty murów miejskich, w obrębie których przetrwała ciekawa wieża przy Bramie Gdańskiej. Największym skarbem miasta jest jednak Muzeum Regionalne Kociewia, którego głównym celem jest upowszechnianie wiedzy na temat kultury ludowej regionu.

  Kociewie to wyjątkowa kraina, która może oczarować turystów. Wycieczki po tej części kraju to nie lada gratka dla każdego miłośnika historii, choć nie tylko oni poczują się tu wspaniale. Historyczne miasta oraz perełki dawnej architektury sprawiają, że tu każdy turysta znajdzie dla siebie moc atrakcji.

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne