1. Kaszuby Północne – Władysławowo

  To jedna z najważniejszych miejscowości wypoczynkowych, którą mogą skusić turystów Kaszuby Północne. Panują tu doskonałe warunki do wypoczynku, a na gości czekają i piękne plaże, i malowniczy port. Władysławowo to jedno z najchętniej wybieranych miejsc na wczasy nad morzem. Tu na nudę narzekać nie można. Położenie u nasady Mierzei Helskiej, pomiędzy wodami Zatoki Puckiej a otwartym morzem sprawia, że Władysławowo od lat zalicza się do najpopularniejszych letnisk w Polsce.

  Władysławowo atrakcje noclegi

  Nadmorskie Władysławowo

  W miejscu, w którym jeszcze nie tak dawno istniało tradycyjnie, niewielkie osiedle rybackie, dziś prym wiedzie turystyka. To ona zapewnia dobre warunki dla rozwoju lokalnej gospodarki, a liczne noclegi i punkty gastronomiczne sprawiają, że organizacja wakacji w tym letnisku już dawno przestała być problemem. Czy warto jednak spędzić wczasy w gwarnym Władysławowie? Tak. Tu, nad brzegami Bałtyku, czeka na letników wiele atrakcji dla dzieci i nie tylko – sporo też malowniczych zakątków. Wielu wrażeń może dostarczyć wizyta w miejscowym porcie, w którym aż roi się od kolorowych kutrów. Wielką atrakcją jest też potężny Dom Rybaka, który jest jedną z najbardziej charakterystycznych budowli Władysławowa. Inną ciekawostką jest znajdujący się w centrum Władysławowa kościół. Choć nowoczesny, w swym wnętrzu pięknie nawiązuje on do rybackiej przeszłości miasta oraz podkreśla przywiązanie mieszkańców Władysławowa do tradycji.

  Choć popularny „Władek” to przede wszystkim znane kąpielisko, czas można tu spędzać nie tylko na plaży. Z tego modnego kurortu można wybrać się zarówno na ciekawe spacery po okolicy, jak i na dalsze wycieczki. Jednym z ciekawszych terenów, które warto odwiedzić w czasie pobytu we Władysławowie, jest oddalony o 2 km od centrum tej miejscowości Wąwóz Chłapowskiego. Warto odwiedzić też Swarzewo. To jeden z najważniejszych ośrodków religijnych, jakim mogą się pochwalić współczesne Kaszuby Północne, a głównym przedmiotem kultu jest tu figurka Matki Boskiej z XV wieku.

  Gdzie się zatrzymać? Polecane noclegi we Władysławowie: Pensjonat Wojciech ul. Łąkowa 5  84-120 Władysławowo tel. 58 674 20 67

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne