1. Karczma Regionalna w Średniowiecznej Osadzie w Szklanej Hucie

  W niewielkiej miejscowości Huta Szklana w gminie Bieliny powstało dość nietypowe miejsce – Osada Średniowieczna. Gdy tylko przekroczymy bramę Osady poczujemy się, jakby wehikuł czasu przeniósł nas w odległą przeszłość. Nowością jest Izba Dobrego Smakukarczma regionalna w Hucie Szklanej to szczególne miejsce, w którym można się przenieść w kulinarną podróż do krainy świętokrzyskich smaków. W sercu Gór Świętokrzyskich goście, turyści i pielgrzymi mogą rozsmakować się rarytasach kuchni regionalnej. Króluje tu pyszna zalewajka, pachną truskawkowe smakołyki, smalec z mnóstwem pyszności kusi swoim aromatem…
  Wyjątkowa architektura obiektu otulona malowniczymi pasiakami pól, urokliwą okolicą i krajobrazami sprawia, że jest to wyjątkowe i „smakowite” miejsce. Tuż obok znajduje się Osada Średniowieczna – interaktywny obiekt nawiązujący do słowiańskich czasów pełnych legend, magii i tajemnic. Korzystający z oferty Centrum Tradycji i Turystyki Gór Świetokrzyskich (zarządzającego obiektami) mają możliwość odbycia niesamowitej podróży w czasie!  

  Sprawdź: www.osadasredniowieczna.eu

  Karczma Regionalna Szklana Huta

  Wioska została wybudowana na działce o powierzchni ok. 1,63 ha. W Osadzie zlokalizowane są drewniane chatki z XII/XIV w. które w interaktywny sposób ukazujących życie Słowian i ich pracę. Na każdym stanowisku można zapoznać się z innym rzemiosłem i wcielić się w rolę słowiańskiego rzemieślnika tj. garncarza, tkacza, kowala czy rymarza.

  Ponadto wioska stanowi bazę infrastrukturalną dla gier terenowych pn. "Kraina Legend Świętokrzyskich" odwołujących się do lokalnych legend, w szczególności pokazujących proces przyjęcia chrześcijaństwa przez Słowian, ukazujących słowiańską mitologię i ich pozostałości w obecnych zwyczajach. Gry terenowe stanowią innowacyjny produkt zapewniający edukację przez zabawę. Oferta Wioski stanowi uzupełnienie funkcji edukacyjnej Zespołu Klasztornego na Świętym Krzyżu o atrakcyjne w formie przedstawienie początków chrześcijaństwa w regionie świętokrzyskim.

  Osada Średniowieczna-Świętokrzyskie-Karczma Regionalna

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne