1. Jastarnia – warto tu być!

  Jastarnia to malownicza miejscowość położna w sercu Półwyspu Helskiego nad polskim morzem. Jest dobrym wyborem na spędzenie urlopu wakacyjnego w sezonie letnim dla rodzin oraz indywidualnych turystów.

  Jastarnia ma piękne duże molo z którego rozciąga się szeroki widok na granatowe morze. Plaże są pełne piaszczystego jasnego piasku oraz drobnych muszli i również można znaleźć spacerując wzdłuż brzegu morskiego po przypływie fal drobne bursztyny i ciekawe muszelki.
  Jest to znana atrakcja dla plażowiczów, a skarby przywiezione mają osobisty wymiar.

  Do Jastarni łatwo dotrzeć pociągiem lub autobusem, ale najłatwiej udany urlop będzie gdy wybierzemy się własnym samochodem. Organizowane są w Jastarni liczne imprezy letnie i atrakcje dla przybyłych turystów.

  Odbywają się dni węgorza, którego trzeba spróbować zjeść będąc nad morzem. Są liczne festiwale teatralne, muzyczne oraz koncerty. Charakterystyczna w tym regionie jest duża strefa zieleni, drzew, oraz panujący nadmorski klimat spokoju, gościnności mieszkańców.

  Bardzo dużo jest restauracji w których są pyszne i w dobrej cenie dania obiadowe lub kolacje. Jastarnia latem jest urokliwa i nie jest tak bardzo przepełniona jak inne większe miasta w północnej części pomorza. W tym miejscu odpoczywa się w dużym spokoju, jest bezpiecznie i są dobre punkty informacyjne o regionie.

  Baza noclegowa w Jastarni jest tania i można znaleźć szybko przez internet za pomocą punktów turystycznych dobre noclegi, dla większej ilości osób w przystępnych cenach. Jastarnia się rozbudowuje, powstają nowe osiedla mieszkaniowe. Obecnie jest popyt na apartamenty w tym regionie.

  Większość osób z centralnej Polski decyduje się osiedlać w tym regionie nad morzem. Czyste powietrze, przepiękne widoki, oraz atrakcyjne ceny przyciągają inwestorów z całej Polski ale i również z zagranicy. To bardzo spokojna i ciekawa pod względem architektury, położenia i krajobrazu okolica w której warto spędzić urlop, wysłać dzieci na kolonie, poznać gminę.

  Szeroki wybór sprzętu sportowego który można wypożyczyć jest zaletą tego miejsca i liczne kursy żeglarskie, morskie, nauki pływania na desce można zdobyć podczas pobytu w Jastarni. Również warto zwrócić uwagę, że w tym obszarze ciągną się długie szlaki rowerowe nad morzem, które zachęcają do aktywnego wypoczynku turystów.

  Kiedy pogoda nie sprzyja, padają deszcze i są silne wiatry można odwiedzić muzea, kina, teatry oraz restauracje. Jastarnia to piękny zielony region nad morzem o którym dawno już zapomniano, a wraz z wakacjami i latem warto go odwiedzić i zobaczyć jak zmieniła się zabudowa terenu na przestrzeni ostatnich lat. To ciekawe miejsce na udany urlop wakacyjny.

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne