1. Jarmark Wdzydzki we Wdzydzach Kiszewskich

  Jarmark Wdzydzki to największa i najstarsza impreza folklorystyczna na Pomorzu, która odbywa się w muzeum na wolnym powietrzu. Tradycyjnie dzieje się zawsze w trzecią sobotę i niedzielę lipca – w tym roku już po raz 40.


  Muzeum ma do zaoferowania bogaty pogram. Występować będą regionalne zespoły folklorystyczne, wiejskie teatrzyki i kabarety, śpiewacy, chóry, gawędziarze i muzycy. W klimacie stylowych wnętrz rozbrzmiewać będzie muzyka dawnych wieków wykonywana na zabytkowych instrumentach.

  Tutaj spotkają się twórcy ludowi, rękodzielnicy, rzemieślnicy i artyści aby pokazać swój warsztat pracy, umiejętności i wyroby. Jak zawsze skorzystają z muzealnych wnętrz jako tła do ekspozycji, gotowych warsztatów, ich wyposażenia i narzędzi do prezentacji i pracy. Tego dnia wszelkie urządzenia domowe, gospodarskie i przemysłowe odgrywać będą swoje małe i duże zadania. Wyjątkowo też, w atmosferze tego święta, smakować będą specjały licznych regionalnych kuchni serwowane na stoiskach gastronomicznych i w karczmach – "Wygoda" oraz „Pod Wdzydzką Trocią”.

  39. Jarmark Wdzydzki odbędzie się 14 i 15 lipca 2012 r. – www.muzeum-wdzydze.gda.pl/jarmark.html

  Organizator:
  Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich
  83-406 Wąglikowice
  www.muzeum-wdzydze.gda.pl
  muzeum@muzeum-wdzydze.gda.pl
  Tel/Fax 58 686-12-88 & 686-11-30
   

  Odwiedź Muzeum na facebooku!

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne