1. Jak sfinansować wyjazd dziecka na wakacje?

    Z całą pewnością każdy rodzic zdaje sobie sprawę z tego, że wyjazd dziecka na wakacje nie jest małym wydatkiem. I właśnie z powodów finansowych część polskich dzieci skazanych jest na spędzenie lata we własnym domu, ponieważ ich opiekunów po prostu nie stać na to, by opłacić wyjazd na kolonię czy obóz. Warto jednak pamiętać o tym, że istnieje kilka sposobów, dzięki którym możemy ufundować naszemu podopiecznemu wspaniałe wakacje, a jednocześnie nie uszczuplić zupełnie domowego budżetu.

    Jeśli rodzice dziecka mają stałą pracę w niektórych przypadkach mają możliwość skorzystania z tzw. funduszu socjalnego. Taki przywilej przysługuje jednak pracownikom firm należącym do tzw. sfery budżetowej, chociaż niektóre prywatne firmy również udostępniają tego rodzaju udogodnienia. Warto zatem dokładnie zaznajomić się z regulaminem funduszu socjalnego, w którym powinno zostać dokładnie wyszczególnione, w jaki sposób i na jakich warunkach można ubiegać się o wypłacenie środków. Kwota, o jaką można się starać, najczęściej uzależniona jest od sytuacji rodzinnej, materialnej oraz mieszkaniowej osoby ubiegającej się o dodatek do wakacji dla dziecka.

    Coraz więcej polskich banków umożliwia również swoim kredytobiorcom ubieganie się o pożyczkę na wakacje. Zalecane jest, aby korzystać właśnie z ofert banków w przeciwieństwie do pożyczek pozabankowych, które mogą wyróżniać się bardzo wysokim oprocentowaniem o rygorystycznymi zasadami spłaty. Atrakcyjne kredyty z niskim oprocentowaniem pozwolą spełnić marzenia dziecka o wyjeździe, a jednocześnie nie nadszarpną za bardzo domowego budżetu. Średnie oprocentowanie tego rodzaju kredytów wynosi ok. 11,30 % w skali roku, najczęściej nie więcej niż 16% w skali roku. Jest to więc wartość czterokrotnej obowiązującej rocznej stopy kredytu lombardowego. Dodatkowo warto korzystać z możliwości dostosowywania wysokości miesięcznych rat do własnej sytuacji finansowej.

    Zanim wybierzemy się do banku po niezbędny kredyt na wyjazd dziecka na wakacje, powinniśmy zapoznać się z różnymi możliwościami obowiązującymi na rynku. Z powodu dość dużej konkurencji między bankami, a jednocześnie w związku ze sporym zainteresowaniem klientów, można spotkać obecnie naprawdę atrakcyjne oferty.

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne