1. HU-HU-HA zima w Białowieskiej Puszczy aktywna!

  Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy marzą o relaksie w otoczeniu zimowych, bajkowych krajobrazów, z dala od zgiełku wielkich miast. Unikatowa przyroda, wielokulturowy klimat, zachwycająca architektura, smakowita kuchnia – puszczańska kraina kusi bogactwem atrakcji. W tym malowniczym zakątku nie ma miejsca na nudę.

  Puszcza Białowieska Zimą - ferie zimowe 2015

  OFERUJEMY:

  białe szaleństwo na biegowych trasach narciarskich– malowniczą okolicę Polany Białowieskiej w Białowieży oplata ciekawy szlak narciarski w postaci pętli. Trasa szlaku wiedzie przez zabytkowy Park Pałacowy z końca XIX w., który stanowi część Białowieskiego Parku Narodowego. Sprzęt można wypożyczyć w Urzędzie Gminy Białowieża oraz ośrodkach turystycznych (więcej na www.bialowieza.gmina.pl, www.cs.bialowieza.pl www.turystyka-rys.pl www.biurorys.internetdsl.pl www.wejmutka.pl)

  wędrówkę szlakami turystycznymi– pieszymi i Nordic Walking, które doskonale sprawdzają się również jako trasy narciarskie. Wycieczka leśnymi drogami w głąb prastarej Puszczy to doskonała okazja by wsłuchać się w odgłosy natury oraz spotkać się z żubrem – symbolem białowieskiej kniei. Sprzęt rekreacyjny można wypożyczyć w Hajnówce, Narewce i Białowieży. (więcej na: www.powiat.hajnowka.pl/ctrpb)

  kuligi i biesiady przy ognisku w otulinie Puszczy i jej okolicach – zimowy krajobraz Puszczy skąpany w słońcu to idealne miejsce do śnieżnych zabaw (oferty na: www.pttk.bialowieza.pl, www.bialowieza.net.pl ),

  sylwester pod gwiazdami– kulig a potem ognisko w Puszczy Białowieskiej to doskonale propozycje na sylwestrowe szaleństwa.
  (oferty na: www.bialowieza.net.pl/, www.wejmutka.pl, www.lot.bialowieza.pl )

  wycieczki krajoznawcze w głąb Białowieskiego Parku Narodowego– do najcenniejszej części Puszczy, której pierwotne piękno zostało poddane ścisłej ochronie. Kojąca cisza, kładki, wieże i punkty widokowe, możliwość spotkania leśnych mieszkańców – to główne atrakcje czekające na miłośników przyrody. (oferty na: www.pttk.bialowieza.pl, www.turystyka-rys.pl, www.sites.google.com/site/firmazin, więcej na www.powiat.hajnowka.pl/ctrpb)

  – zwiedzanie obiektów Białowieskiego Parku Narodowego– Rezerwat Pokazowy Żubrów, gdzie można zobaczyć króla puszczy oraz innych leśnych mieszkańców a także nowoczesne Muzeum Przyrodniczo – Leśne w Białowieży, prezentujące historię i walory przyrodnicze Puszczy ,,w pigułce’’. (oferty przewodnickie na: www.bpn.com.pl, (www.pttk.bialowieza.pl, www.turystyka-rys.pl, www.sites.google.com/site/firmazin, www.turystykapodlasie.pl, więcej na www.powiat.hajnowka.pl/ctrpb)

  – udział w interesujących zajęciach warsztatowych– tkackich, garncarskich, kulinarnych wg. tradycyjnych sposobów i receptur. Przekonamy się, że herbata z własnoręcznie zrobionego kubka wraz z pajdą chleba prosto z pieca i ręcznie ubitego masła smakuje najlepiej! A po posiłku zapraszamy na zajęcia z orientacji w terenie – może odkryjemy drogę do ukrytej w leśnej gęstwinie Chatki Baby Jagi? (więcej na: www.bialowieza.net.pl www.turystyka.narewka.pl/strona,lewkowo__podlaska_wioska_tematyczna,332,0,332.html)

  – udział w przedsięwzięciach kulturalnych prezentujących dziedzictwo. Podlasia oraz unikatową faunę i florę Puszczy. Wystawy można podziwiać z muzeach, galeriach i prywatnych izbach regionalnych. (więcej na www.powiat.hajnowka.pl/ctrpb, www.lot.bialowieza.pl)

  Turyści mogą liczyć na nocleg w przytulnych hotelach i pensjonatach, kameralnych kwaterach agroturystycznych. W obiektach można skosztować specjałów kuchni regionalnej. A gdy niska temperatura da się we znaki, zmarzluchy mogą udać się na zasłużony relaks do saun bądź salonów SPA, gdzie naładują baterie do kolejnych wędrówek. więcej na www.lot.bialowieza.pl oraz www.powiat.hajnowka.pl/ctrpb)

  Warto odwiedzić:

  Park Wodny we Hajnówce
  Sobór Św. Trójcy w Hajnówce
  Muzeum Kowalstwa i Ślusarstwa w Hajnówce
  Galeria ,,Kresy'' 
  Galeria Małgorzaty Krawczyk
  Nadleśnictwo Browsk 
  Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce
  Chatka Baby Jagi w Orzeszkowie

  Więcej informacji:

  LOKALNA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA „REGION PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ”,
  CENTRUM TURYSTYKI REGIONU PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ
  ul. 3 Maja 45, 17-200 Hajnówka
  tel. 85 682 43 81, fax.85 682 51 41
  www.lot.bialowieza.pl, www.powiat.hajnowka.pl/ctrpb
  e-mail: biuro@lot.bialowieza.pl, turystyka@powiat.hajnowka.pl
   

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne