1. Greckie atrakcje. Attyka.

  Tej greckiej krainie z pewnością warto poświęcić nieco uwagi w trakcie swych wakacyjnych podróży po Europie. Jak cała Grecja, tak i Attyka jest pełna antycznych budowli i historycznych pamiątek. Wycieczki z całego świata przybywają tu chętnie i z zainteresowaniem odkrywają jej bogactwo. Czym może zaskoczyć ich Attyka? Co koniecznie trzeba zobaczyć w tej części Grecji?

  Poznawanie Attyki koniecznie należy zacząć od wizyty w Atenach, jednak nie tylko one zasługują tu na uwagę. To obszar dość zróżnicowany, na terenie którego każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego.

  Jednym z ciekawszych miejsc, znanym z pięknych plaż, jest Wybrzeże Apollina, znajdujące się w granicach Aten. To doskonałe miejsce na wypoczynek, które z pewnością docenią miłośnicy plażowania. Warto również wybrać się na Przylądek Sunion, którego najpiękniejszym zabytkiem jest świątynia Posejdona. Zbudowana w połowie V wieku p. n.e. jest dziś zgodnie uznawana za jeden z najciekawszych zabytków w okolicach Aten.

  Attyka to również doskonale znany Maraton – miejscowość, która do historii przeszła z powodu wielkiej bitwy i słynnego biegu. Dziś turyści mogą tu podziwiać kopiec, który przypomina o historycznej bitwie, mogą również zwiedzić Archeologiczne Muzeum Maratonu. Ci, którzy chcą spotkać się z antycznymi pamiątkami, w trakcie swej wycieczki po Attyce koniecznie powinni odwiedzić Thorikon. Zachował się tu antyczny teatr, można tu również ujrzeć ślady dawnego akropolu. Warto również odwiedzić Teby, które w dawnych czasach należały do czołówki wśród greckich polis. Na turystów czeka tu m. in. malownicze wzgórze z ruinami XIII – wiecznych budowli oraz pełne ciekawych eksponatów Muzeum Archeologiczne.

  Z nieco młodszych atrakcji na terenie Attyki warto zwrócić uwagę na klasztor w Dafni, którego historia sięga VI wieku n. e. Obecną formę zabudowania klasztorne przybrały w XI stuleciu, a do ich budowy wykorzystano m. in. pozostałości dawnej świątyni Apollina, stojącej wcześniej w miejscu obecnej świątyni chrześcijańskiej.

  Na terenie Attyki nie brak też ciekawych tworów przyrody. Jednym z nich jest odkryta w 1926 roku Jaskinia Kutuki, od Aten oddalona o niespełna 18 kilometrów. Można ja zwiedzać, a chętnych do odkrywania piękna tego podziemnego świata nie brakuje.

  Sprawdź: Grecja hotele dla rodzin z dziećmi

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne