1. Gospodarstwo Agroturystyczne u WALDKA

  Gospodarstwo Agroturystyczne „u WALDKA” położone jest w miejscowości o fascynującej nazwie Ostromęczyn Kolonia w gminie Platerów, powiat Łosice najbardziej wysuniętego na wschód obszaru województwa mazowieckiego. Jego lokalizacja jest wprost wymarzona dla wszystkich tych, którzy chcą poznać bliżej kulturę, zabytki, przyrodę i ludzi przepięknego Podlasia.

  Jest to miejsce idealne na wypady do odległych stąd o około 30 km znanych wszystkim tym co cenią piękno i walory krajobrazu miejscowości takich jak:
  – Drohiczyn – siedziba Biskupa i LGD Tygiel Doliny Bugu,
  – Janów Podlaski – słynący ze stadniny koni arabskich,
  – Grabarka – stolica Prawosławia w Polsce,
  – Mężenin – miejscowość związana z Korczakiem i towarzystwem teozoficznym,
  – Korczew – miejsce, gdzie bywał C. K. Norwid,
  – Tereny nadbużańskie pow. łosickiego – miejsce znalezienia słynnej broni V2.

  W pobliżu dwa Parki Krajobrazowe – Nadbużański Park Krajobrazowy i Podlaski Przełom Bugu, dziewicza rzeka Bug, która zachowała pierwotny charakter tworząc liczne rozlewiska i starorzecza, malownicza Toczna wijąca się wśród pól , łąk i lasów oraz duże stawy rybne.
  Zabytkowe aleje, różnorodna architektura, dwory, pałace, kościoły i kaplice, szlaki konne i rowerowe to tylko niektóre z walorów „Naszej Ziemi”, a przecież mamy jeszcze obszary Natura 2000, rezerwaty przyrody „Kózki” i „Zabuże”, na terenie których znajdują się ścieżki edukacyjno-przyrodnicze, liczne pomniki przyrody, różnorodną florę i faunę oraz wspaniałe ptaki, które można obserwować w okolicach Ostromęczyna, chociażby z XII wiecznego grodziska leżącego obok .

  Tylko u nas jeszcze można spotkać coraz rzadsze wiatraki ( w tym dwa w najbliższej okolicy )i liczne przydrożne kapliczki.O tym wszystkim i wielu innych walorach, ciekawostkach, historiach i tajemnicach dowiecie się Państwo odwiedzając gospodarstwo „u Waldka”.

  Zapraszamy przez cały rok, to tylko około 130 km od Warszawy i podobnie od Lublina i Białegostoku. To tylko dwie godziny jazdy a doświadczenia i przeżycia bezcenne .

  Brak przemysłu, gospodarka rolna oparta na ekologii i zrównoważonym rozwoju oraz umiłowanie tej ziemi przez jej mieszkańców sprawia, że można tu oddychać czystym, świeżym i nie skażonym powietrzem.  W gospodarstwie czeka na Was też cała masa atrakcji – skansen, galeria obrazów, ścieżka edukacyjna, rękodzielnictwo, żywy labirynt z wikliny, altany, rowery, narty oraz wiele innych , ale to do zobaczenia na miejscu . Zapraszamy .

  Przybywajcie, a posmakujecie potraw gospodyni, koziego mleczka, wiejskich jajek, posłuchacie opowieści gospodarza oraz poznacie uroki wiejskiego życia i sympatycznych gospodarzy. Dla chętnych przejażdżki bryczką lub saniami , rejs statkiem po Bugu lub spływ kajakami po Tocznej lub spotkanie z folklorem . 

  Agroturystyka wschodniego Mazowsza i Podlasia "U Waldka"
  www.uwaldka.pl
  kom. 505 104 786 ,
  www.agro.uwaldka.pl

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne