1. Gorce – w krainie niezwykłej przyrody

  Ta grupa górska przyciąga miłośników długich wędrówek oraz dzikiej przyrody. Gorce, mimo rosnącej popularności wśród turystów, wciąż mają wyjątkowy urok, dzięki czemu wycieczki po ich terenie stać się mogą dla każdego z nas wspaniałą przygodą. Na jakie atrakcje warto tu zwrócić szczególną uwagę? Jakie punkty warto uwzględnić w swych turystycznych planach?

  Gorce w pigułce

  Dlaczego Gorce są tak wyjątkową i intrygującą grupą górską? Powodów, dla których warto poświęcić im więcej uwagi, jest wiele. Położenie pomiędzy Beskidem Żywieckim i Sądeckim, wspaniałe krajobrazy oraz przyroda, chroniona m. in. w granicach Gorczańskiego Parku Narodowego – oto czynniki, dzięki którym ta grupa górska zachwyca swym urokiem. Gorce przyciągają też długimi, rozczłonkowanymi grzbietami górskimi, dzięki czemu stają się idealnym obszarem dla tych, którzy lubią długie wycieczki. Gdzie warto się wybrać?

  Rabka – dziecięce uzdrowisko i jego skarby

  Najważniejszym ośrodkiem turystycznym, w którym można spędzić wspaniałe wczasy w Gorcach, jest Rabka. To dziecięce uzdrowisko może się pochwalić ciekawą bazą noclegową, dzięki czemu osoby planujące spędzić wczasy w Gorcach mogą znaleźć tanie noclegi w licznych pensjonatach oraz w prywatnych gospodarstwach. W mieście tym nie brak też ciekawych obiektów, którym warto poświęcić swój czas. Park zdrojowy, drewniany kościół oraz Muzeum Kolejnictwa, które czeka w pobliskiej Chabówce – oto atrakcje, dzięki którym każdy z nas będzie mógł w Rabce miło i przyjemnie spędzić wolny czas.

  Ochotnica – jedna z najdłuższych wsi w Polsce

  Jest jedną z najdłuższych wsi w Polsce. Położona w dolinie Ochotnicy, może się pochwalić i coraz lepszym zagospodarowaniem, i interesującą przeszłością. Wczasy w Ochotnicy to idealna propozycja dla tych, którzy lubią górskie wędrówki oraz dla tych, którzy chcą lepiej poznać historię gorczańskich wsi. W Ochotnicy, której dzieje sięgają XIV stulecia, atrakcji nie brakuje. Drewniany kościół, ciekawe ścieżki dydaktyczne prowadzące po gorczańskich zboczach oraz szlaki, dzięki którym można wyruszyć na całodniową wyprawę w masyw Turbacza – oto atrakcje, dzięki którym ta wieś staje się coraz bardziej popularnym wśród turystów letniskiem.

  Z wizytą w Koninkach

  To gorczańskie letnisko jest dobrym miejscem dla tych, którzy chcą urządzać wycieczki na Turbacz. Cisza i spokój sprawiają, że wczasy w tym miejscy stają się doskonałą propozycją dla rodzin z dziećmi oraz dla tych, którzy chcą uciec od gwaru wielkiego miasta. Choć ta miejscowość urzeka kameralnym charakterem, nudzić na jej terenie się nie można. Wyprawy na Turbacz (1310 m. n. p.m.) – najwyższy szczyt w Gorcach – to najlepsza propozycja dla aktywnych, którzy urlop spędzić chcą właśnie w tej miejscowości.

  Szczawa – letnisko w dolinie Kamienicy

  Dla tych, którzy chcą spędzić wspaniały urlop w dolinie Kamienicy, doskonałym miejscem wypoczynku będzie Szczawa. To letnisko to dobry punkt wypadowy zarówno w Gorce, jak i w Beskid Wyspowy, zatem miłośnicy aktywnego wypoczynku z pewnością docenią położenie tej wsi. Szczawa jest jednocześnie miejscowością atrakcyjną dla miłośników historii oraz cennych zabytków. Drewniany kościół Świętego Krzyża oraz izba muzealna, poświęcona działalności AK w Gorcach – oto atrakcje, dzięki którym ta miejscowość jest coraz chętniej odwiedzana przez turystów z różnych zakątków Polski.

  Na terenie Gorców nie brak letnisk, gdzie czeka na gości coraz ciekawsza baza noclegowa. To dzięki niej można spędzić w tych górach wspaniałe wczasy. Gęsta sieć szlaków pieszych sprawi, że z zaplanowaniem wycieczki po górach nikt z nas nie będzie miał problemów, z kolei liczne atrakcje, czekające w tutejszych miejscowościach, zapewnią nam świetną zabawę nawet w chwili, gdy pogoda pokrzyżuje nam turystyczne plany.

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne