1. Gniewino – z widokiem na morze

  Gniewino to niewielka kaszubska miejscowość położona niedaleko Wejherowa i Trójmiasta, zaledwie parę kilometrów od wybrzeża Morza Bałtyckiego. Rzadko zdarza się, aby w jednym miejscu można było liczyć na tak piękne krajobrazy i tyle atrakcji co tutaj.

  Gniewino z widokiem na morzeW odróżnieniu od wielu podobnie wyglądających ośrodków niedaleko morza, Gniewino posiada całą masę obiektów rekreacyjnych i sportowych na wysokim poziomie, które zapewniają świetną zabawę całej rodzinie, nawet gdy pogoda nie dopisuje. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się wieża widokowa „Kaszubskie Oko” wraz z przyległym do niej kompleksem rekreacyjnym. Z jej szczytu można podziwiać górny zbiornik elektrowni wodnej Żarnowiec, a przy dobrej pogodzie także morze. Tuż obok mieści się restauracja, można zagrać w szachy ziemne czy mini-golfa czy powspinać się na ściance. Dla najmłodszych są place zabaw i makiety dinozaurów oraz Stolemów. Ofertę rekreacyjną dopełniają obiekty GOTiS-u, znane przede wszystkim z tego, że z wielu z nich korzystali podczas EURO 2012 mistrzowie świata i Euopy w piłce nożnej – reprezentacja Hiszpanii. Mamy tu więc cały kompleks boisk sportowych, stadion lekkoatletyczny, krytą pływalnię, bowling i korty tenisowe, a do tego halę sportowo-widowiskową i salę multimedialną. Dla wymagających są jeszcze sauny, basen czy gabinety masażu w 4-gwiazdkowym Hotelu Mistral.

  Poza plażą i morzem, gdzie można szybko stąd dojechać, warto też zwiedzić kilka ciekawych miejsc w okolicach Gniewina, jak choćby Jezioro Żarnowieckie, po którym kursują statki turystyczne. Odpływają one z przystani w Nadolu, gdzie znajduje się także Skansen Zagroda Gburska i Rybacka. Są tu doskonałe warunki do wędkowania i uprawiania sportów wodnych. Zresztą w pobliżu znajduje się jeszcze kilka innych jezior i spore kompleksy leśne. Gniewino to także świetna baza wypadowa na Półwysep Helski, do Wejherowa czy Trójmiasta.

  Gniewino

  Baza turystyczna w Gniewinie robi wspaniałe wrażenie!

  Sprawdź: atrakcje nad morzem – www.czasnadmorze.pl

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne