1. Gniewino-weekend z morzem atrakcji

  W północnej części Pobrzeża Kaszubskiego, niedaleko od morza, w otoczeniu lasów i w pobliżu kilku pięknych jezior leży urocza miejscowość Gniewino. Ma ona jednak do zaoferowania turystom o wiele więcej niż piękne krajobrazy – dzięki doskonale rozwijającej się w ostatnich latach infrastrukturze znajdziemy tu mnóstwo atrakcji dla każdego, co czyni to miejsce idealnym na weekendowy wypad.

  Kaszuby to jeden z tych regionów, w których czas płynie nieco wolniej i można tu wypoczywać z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Ale Gniewino, oprócz malowniczego położenia, może pochwalić się niezwykłymi jak na tak małą miejscowość obiektami rekreacyjnymi i sportowymi. Najbardziej znanym jest kompleks „Kaszubskie Oko”, gdzie znajduje się 44-metrowa wieża widokowa, z której podziwiać można przepiękną okolicę, elektrownię wodną nad Jeziorem Żarnowieckim, a nawet wybrzeże Morza Bałtyckiego. Są tu też ogromne modele dinozaurów i kaszubskich olbrzymów – Stolemów. Do tego pole do mini-golfa, place zabaw dla dzieci, ogromna szachownica, park linowy i ściana wspinaczkowa. Na miejscu działa też punkt informacji turystycznej i restauracja. Rodziny mogą spędzić tu cały dzień i na pewno nie będą się nudzić.

  Gniewino to także wspaniałe miejsce dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek. W zeszłym roku cały świat usłyszał o tej miejscowości dzięki temu, że na swoje centrum pobytowe podczas EURO 2012 wybrała ją Hiszpania. Mistrzowie świata i Europy w piłce nożnej wiedzieli, co robią, gdyż do swojej dyspozycji otrzymali świetną bazę treningową z wszystkimi potrzebnymi obiektami sportowymi. Gmina Gniewino dysponuje kilkoma boiskami z trawiastą i sztuczną nawierzchnią, stadionem lekkoatletycznym, kortem tenisowym, halą widowiskowo-sportową i krytą pływalnią. Jest tu też sala kinowa i bowling. Warto też wybrać się nad pobliskie Jezioro Żarnowieckie, po którym pływają statki turystyczne, można uprawiać sporty wodne lub wędkować.

  W Gniewinie i okolicach funkcjonuje też wiele hoteli – najbardziej znanym z nich jest Hotel Mistral, w którym gościła właśnie reprezentacja Hiszpanii w piłce nożnej. Są też dworki, pensjonaty, liczne restauracje i stadniny koni. Spędzając tutaj weekend na pewno przeżyjemy wiele wspaniałych chwil i będziemy chcieli jeszcze wrócić.

  www.gniewino.pl
   

  Atrakcje Gniewino - Wieża Widokowa nad morzem

  Zobacz jak wiele ma do zaoferowania Gniewino!

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne