1. Gdzie spędzić zimę?

  Nadchodzi zima. Wypadałoby choć na chwilę oderwać się od pracy i odpocząć w domu razem z rodziną. Jeśli jednak marzy Ci się odwiedzić ciekawe miejsca za niewielką cenę, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Poniżej postaram się w jak najlepszej formie przedstawić najciekawsze miejsca w Polsce, gdzie miło spędzisz zimowy czas. Zaczynajmy!

  1. Piwniczna Zdrój.

  Piwniczna Zdrój to mała miejscowość niedaleko słowackiej granicy. Znajduje się tam wiele pensjonatów. Za pobyt nie zapłacimy zazwyczaj więcej niż 100 zł/noc. To małe miasteczko jest ciche i spokojne. Z pewnością Twój żołądek będzie mógł spróbować pysznego jedzenia w tamtejszych karczmach i restauracjach. Niedaleko znajduję się również stok narciarski Wierchomla. Tam swoje miejsce znajdą narciarze i snowboardziści. Krótko podsumowując: znajdzie się coś dla każdego.

  2. Zakopane.

  Ta miejscowość jest zapewne znana każdemu choćby z Gubałówki czy też sławnych górali. Na terenie miasta znajdują się sporych rozmiarów stoki, jak Polana Szymoszkowa czy też Centrum Narciarskie Nosal. Podczas pobytu można spróbować smakowitych oscypków. Ceny noclegów oscylują między 50 zł a 500 zł za naprawdę luksusowy wypoczynek.

  3. Trzęsacz.

  Odchodząc od południa chodźmy na chwilę na północ. Trzęsacz jest miasteczkiem z ciekawą historią. Możemy tam zwiedzić ruiny kościoła zniszczonego przez fale oraz stanąć na piętnastym południku, wyznaczający czas środkowo-europejski. To nie wszystko. Mieszkańcy nadmorskich miast oferują przybyszom możliwość popływania w Bałtyku. Jeśli jesteś miłośnikiem wody, a jej niska temperatura nie przeszkadza Ci korzystania z uroków morza, śmiało udaj się na północ Polski. Może uda Ci się nawet złowić i usmażyć nadmorską rybkę. Ceny noclegów na zimę maleją i spokojnie można upolować idealną pod siebie ofertę.

  4. Ustrzyki Dolne.

  Bieszczadzka miejscowość przyciąga co roku niemałą ilość turystów. Jednak na czas zimy można ich dostrzec o wiele więcej niż podczas lata. Co na to oddziałuje? Góry, lasy, integracja z przyrodą. Dla fanów sportów zimowych wspomnę o stoku Laworta. Do dyspozycji jest tu 1300 metrów wyciągu krzesełkowego i 1250 metrów wyciągu orczykowego. Jest to także miejscowość polecana ulubieńcom biegów po śniegu, dzięki idealnie dobranym ścieżkom leśnym.

  5. Białka Tatrzańska.

  Białka Tatrzańska jest kwintesencją narciarstwa i snowboardingu. Znajduje się tutaj ponad 5 stoków. Jednym z największych jest Kotelnica. Świetna zabawa przypisana jest tu każdemu; począwszy od amatorów kończąc na profesjonalistach. Dla dzieci są przygotowane małe trasy. Freestyle'owcy mogą popisać się dzięki Snow Parkowi. Cena za nocleg nie jest wygórowana. Kwoty zaczynają się od 50 zł/noc, jednak dla miłośników luksusu znajdą się tu hotele wysokiej klasy. Oczywiście za większą cenę.

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne