1. Gdzie na urlop w Polsce?

  Każdy z nas lubi czasami odpocząć, odprężyć się z dala od trosk nękających nas w życiu codziennym. Wszyscy kochamy wakacje i jak co roku z niecierpliwością odliczamy dni w kalendarzu do upragnionego urlopu, jednak gdy wakacje są coraz bliżej stajemy przed poważnych dylematem gdzie w tym roku najlepiej spędzić urlop. Polska jest krajem o zróżnicowanym krajobrazie w którym nie brakuje miejsc do zwiedzania czy wypoczynku. W tym artykule opiszemy kilka miejsc w których można spędzić udane wakacje.

  1. A może nad morze? 
  Z pewnością wybierając się na urlop warto jest się zainteresować polskim morzem. Bałtyk oferuje zarówno drogie i luksusowe apartamenty gdzie, aż roi się od rozrywek, ale oferuje również coś dla osób bardziej spokojnych i mniej zamożnych. Polacy wciąż najchętniej jeżdżą do Trójmiasta ( Sopot, Gdańsk, Gdynia ).Wybrzeża oferują także wiele mini miasteczek, które można zwiedzać i kupić jakąś pamiątkę. Jeżeli chodzi o polskie morze warto zrobić rezerwację przed sezonem, ponieważ w same wakacje może być problem ze znalezieniem wolnych miejsc z dobrym stosunkiem jakości do ceny. Pobyt nad Bałtykiem szczególnie wskazany jest gdy podróżujemy z dziećmi – najmłodsi turyści wręcz kochają fale i największą na świecie piaskownicę – czyli plażę!

  2. Mazury
  Kolejnym miejscem gdzie można spędzić wakacje są Mazury. Kraina tysiąca jezior oferuje wiele atrakcji turystycznych swoje wakacje spędzają tu chętnie nie tylko Polacy, ale również turyści za granicy. Obozy żeglarskie są gwarantem świetnej zabawy i pozwalają spotkać wielu ciekawych ludzi. Jeżeli jednak nie lubisz klimatów żeglarskich możesz swoje wakacje spędzić w innych klimatach w większych miastach np. Mrągowo, Ostróda, Augustów czy Giżycko na pewno się nie zawiedziesz. Mazury są godne polecenia zwłaszcza dla osób, które swój urlop chcą spędzić w spokojnym pełnym lasów i ścieżek oraz bogatym w atrakcje miejscu. Osoby lubiące spacerować i spędzać czas na łonie natury na pewno będą zadowolone. Można popływać kajakiem, połowić ryby, a wieczorami odprężyć się przy zimnym piwku.

  3. Polskie góry
  Ostatnim miejscem, które chciałbym polecić są polskie góry. Wiele osób uważa, że w góry najlepiej wybrać się zimą owszem jest to jak najbardziej trafna teoria, jednak i latem w górach nie brakuje atrakcji turystycznych. Zakopane, Krynica Górska, Jelenia Góra, Bieszczady czy Ustrzyki to miejsca, które warto odwiedzić zarówno porą zimową jak i latem. Góry są idealne dla osób lubiących aktywnie spędzać czas spacerują po górach, lasach i rwących potokach lub dla osób chcących zgubić kilka niepotrzebnych kilogramów. Atrakcji na pewno nie zabraknie co gwarantuje udane wakacje. Góry oferują miejsca zarówno dla osób cichych lubiących bardziej spokojne klimaty jak i osób lubiących się bawić do białego rana. Planując wakacje z pewnością warto zainteresować się polskim górami.

  Już wkrótce znacznie więcej ciekawych miejsc i atrakcji w Polsce, które warto wpisać na swoją wakacyjną listę. Z nami szybciej odpowiedz na pytanie „gdzie na wakacje” – jak widać, w Polsce jest wiele miejsc gdzie można spędzić bardzo atrakcyjne wakacje!

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne