1. Gdynia – niezwykłe miasto i jego atrakcje

  Jest najmłodszą częścią Trójmiasta, intrygującą niezwykłym charakterem, ciekawą zabudową oraz historią, o której przypomina nam tu wiele obiektów. Gdynia to idealne miejsce dla tych, którzy chcą spędzić beztroskie wczasy nad morzem oraz fascynujący kierunek wycieczki dla tych, którzy chcą lepiej poznać dzieje Pomorza Gdańskiego. Co warto zobaczyć w tym portowym mieście? Jakie atrakcje czynią z Gdyni miejsce tak przyjazne dla turystów?

  Raj dla miłośników moderny
  Fakt, iż dynamiczny rozwój Gdyni przypada na lata międzywojenne, znajduje swe odbicie w zabudowie miasta. Wycieczki po Gdyni są rewelacyjną propozycją dla wszystkich miłośników moderny. Z jej najciekawszymi przykładami spotkać się można m. in. w czasie spaceru Szlakiem Modernizmu. Wiele ciekawych budowli w tym stylu ujrzeć można przy jednej z ważniejszych ulic miasta, przy ulicy 10 lutego. To właśnie tu wznosi się słynny gmach Polskich Linii Oceanicznych, będący ciekawą pamiątką z lat 30. XX wieku, oraz budynek biurowo-mieszkalny, wznoszony jako siedziba ZUS, a dziś wykorzystywany przez Urząd Miasta.

  Skwer Kościuszki i Molo Południowe
  Ten skrawek Gdyni zachwyca rekreacyjnym charakterem oraz wspaniałymi atrakcjami, które można zobaczyć w czasie spaceru po jego terenie. Skwer Kościuszki i Molo Południowe to obowiązkowe punkty w programie niemal każdej wycieczki po tym mieście. Nic w tym dziwnego, skoro to właśnie tu można zobaczyć tak ważne atrakcje, jak słynny żaglowiec „Dar Pomorza” oraz ORP „Błyskawica” – podwodny okręt, który dziś rewelacyjnie sprawdza się jako pływające muzeum. Jego zwiedzenie to wyjątkowa przygoda dla każdego miłośnika morskich atrakcji oraz historii II wojny światowej. W tej części miasta czeka też nie lada gratka dla każdego miłośnika bałtyckiej przyrody. Jest nią Muzeum Oceanograficzne oraz Akwarium Morskie, których ekspozycje mogą oczarować każdego. W czasie zwiedzania Gdyni warto też odwiedzić port oraz muzeum, w którym w ciekawy sposób prezentowane są eksponaty związane z miastem i jego historią. Warto też skorzystać z takich ofert, jakimi są wycieczki statkiem. To wyjątkowa szansa na to, by spojrzeć na Trójmiasto z nieco innej perspektywy.

  Gdynia to fascynujące miasto, które swymi atrakcjami może oczarować każdego. Kto spędza wczasy nad morzem w rejonie Trójmiasta, ten koniecznie powinien zajrzeć na jej teren. Tu nuda nikomu nie grozi, a czas spędzony na spacerach po gdyńskich ulicach z pewnością nie będzie czasem straconym.

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne