1. Gdynia – najciekawsze miejsca i atrakcje

    Nierozerwalnie związana z morzem Gdynia jest w stanie zaoferować turystom niezliczone atrakcje. Poznajcie najciekawsze z nich.

    „Miasto z morza”, „perła polskiego modernizmu”, „białe miasto” – mimo młodego wieku Gdynia zyskała już wiele przydomków. Jej błyskawiczny rozwój i ogromny sukces do dziś inspiruje całą Polskę. Niewielka rybacka wioska, która otrzymała prawa miejskie w 1926 roku, w ciągu kilkunastu następnych lat przeistoczyła się w ponad stutysięczne miasto i największy port na Bałtyku. Dziś Gdynia nadal urzeka swoim rozmachem, przyciąga turystów i proponuje wiele atrakcji, których wiele wciąż związanych jest z morzem.

    Sercem Gdyni jest Skwer Kościuszki, oraz będące jego przedłużeniem Molo Południowe, przy którym zacumowane są 2 legendarne polskie statki-muzea. To najstarszy na świecie niszczyciel – ORP „Błyskawica”, oraz żaglowiec szkoleniowy „Dar Pomorza”. Oba są udostępnione do zwiedzania. Odpływają stąd również statki na Półwysep Helski, do Gdańska czy Sopotu. Przy nabrzeżu działa także Akwarium Gdyńskie, w którym żyje ponad 1500 różnego rodzaju organizmów wodnych, w tym m.in. rekiny. Niedaleko skweru mieści się też Infobox – wyjątkowy obiekt zbudowany z kontenerów, który prezentuje makietę miasta i wszystkie prowadzone tu inwestycje. Poznajcie wszystkie atrakcje Gdyni na Pomorskie.travel.

    Przechodząc ze Skweru Kościuszki przez Park Rady Europy, obok mariny, dojdziemy do plaży Śródmieście i znanego w całej Polsce Teatru Muzycznego. Tuż obok działa Gdyńskie Centrum Filmowe (związane z Festiwalem Polskich Filmów Fabularnych) i darmowa kolejka, która pozwala dostać się na Kamienną Górę – wspaniały punkt widokowy, z którego rozciąga się panorama Zatoki Gdańskiej i Półwyspu Helskiego. Dalej znajduje się Bulwar Nadmorski, jedno z najlepszych miejsc do spacerów w Gdyni. Można nim dojść do Klifu Redłowskiego – niezwykłej osobliwości przyrody. Jeszcze dalej, w Orłowie, znajduje się kameralne molo, przy którym latem działa Scena Letnia.

    Warto jeszcze wspomnieć o Muzeum Emigracji, którego siedzibą jest historyczny budynek dawnego Dworca Morskiego. Multimedialna wystawa przypomina o losach tysięcy ludzi, którzy wypłynęli z Gdyni w poszukiwaniu lepszego losu. Równie nowoczesną placówką jest Centrum Nauki Experyment – jedno z najpopularniejszych centrów nauki w Polsce, udostępniające dzieciom i ich rodzinom całą masę interaktywnych stanowisk, które zarówno bawią, jak i uczą.

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne