1. Gdańsk – tutaj warto być!

  Gdańsk to miasto położone nad zatoką gdańską w północnym regionie Polski nad Morzem Bałtyckim. Gdańsk jest zabytkowym miastem w którym znajdują się bardzo ciekawe miejsca które koniecznie trzeba zwiedzić podczas lata.

  Miasto które tętni życiem każdego dnia i odwiedza go duża liczba turystów z Polski oraz całego świata. Gdańsk to miasto w którym spotykają się różne narodowości i kultury. Zaletą tego pięknego zakątka nad morzem jest bogata gastronomia która daje ludziom wiele możliwości spróbowania smaków kulinarnych pomorza.

  Restauracje i bary otwarte są do późnych godzin nocnych i można zjeść w nich niespotykane potrawy, spróbować morskich ryb oraz nadmorskich przysmaków w postaci deserów i skosztować różnych rodzajów trunków dla osób dorosłych.

  Gdańsk słynie z miłej obsługi klientów, jest to miasto partnerskie i bardzo otwarte dla turystów. Ma w swojej szerokości geograficznej ciekawe piaszczyste jasne plaże z zielonymi wydmami, łatwym dostępem do morza oraz dobrą komunikacją w mieście.

  Podczas wakacji w mieście tętni życie kulturalne, odbywają się liczne koncerty, otwarte są muzea, które są dużą atrakcją dla gości spoza pomorza. Muzeum Bursztynu to ciekawe miejsce do odwiedzenia oraz latarnia morska, dostęp do zatoki gdańskiej i spacery na molo.

  Ciekawą historyczną wartością Gdańska jest Muzeum II Wojny Światowej, stadiony na których odbywają się imprezy sportowe oraz koncerty. To miejsce bezpieczne podczas lata, łatwy dostęp dla turystów do dużej liczby hoteli oraz restauracji i informacji turystycznej w mieście.

  Dla najmłodszych dzieci jest dużo atrakcji nad morzem i w mieście, są liczne punkty gastronomiczne z pysznymi obiadami oraz lodami i napojami. Wakacje rodzinne w Gdańsku to niezapomniany czas i można z niego zabrać dobre wspomnienia i przede wszystkim odpocząć nad morzem.

  Dla aktywnych osób uprawiających sport wmieście można wypożyczyć sprzęt do surfingu, rowery, piłki plażowe, pontony, lub wykupić rejs małymi statkami wycieczkowymi.

  W Gdańsku jest również piękne ZOO dla miłośników zwierząt oraz punkt widokowy Gdańska w postaci dużego koła w parku rozrywki, są liczne skwery zielone i place zabaw. Najlepsza pogoda w Gdańsku i ciepłe morze to sierpień, gwarancją udanego urlopu.

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne