1. Fuerteventura wyspa rozmaitości

  Wyspy Kanaryjskie królują w katalogach biur podróży przez cały rok. Jedną z najchętniej odwiedzanych jest Fuerteventura, którą z pełną odpowiedzialnością można określić mianem wyspy rozmaitości.

  Za co turyści uwielbiają Fuerteventurę? Za piękne, choć niekoniecznie piaszczyste plaże, fantastyczny, umiarkowany klimat i liczne możliwości spędzania czasu. Fuerteventura to raj przede wszystkim dla miłośników sportów wodnych i golfistów, ale też amatorów przejażdżek rowerowych, jeździectwa czy innych form aktywności. Na Fuerteventurze nie brakuje również ciekawych zabytków, co z kolei ucieszy pasjonatów historii.

   

  W tym świetle przestaje dziwić, jak ogromną popularnością cieszy się ta wyspa. Fuerteventura oferty wczasów udostępnia w większości biur podróży, między innymi w Rainbow Tours. Pozostaje tylko jedno pytanie: jaki region wybrać, by spędzić niezapomniany urlop?

  Rajskie wakacje w regionie Corralejo

  Region Corralejo znajduje się w północnej części Fuerteventury. Głównym ośrodkiem turystycznym tego obszaru jest miasto Corralejo, które z niewielkiej wioski rybackiej przeobraziło się w popularny kurort wypoczynkowy.

  W Corralejo warto zobaczyć najstarszą część miasta, znajdującą się w sąsiedztwie portu. Pobyt w Corralejo możemy też urozmaicić relaksem w parku wodnym Baku Family Park, rejsem na wysepkę Islote de Lobos lub zabawą do samego rana w jednym z klubów.

  W okolicach miasta znajdziemy również piękną plażę, otoczoną przez rozległe wydmy. Pamiętajmy jednak, że tereny te zostały objęte ścisłą ochroną.

  Ale region Corralejo to także urokliwe, sielankowe miasteczka, takie jak Antigua, idealne na ucieczkę od cywilizacyjnego zgiełku. Corralejo słynie również ze wspaniałych walorów przyrodniczych oraz zachwycających formacji wulkanicznych.

  Wymarzony urlop na Półwyspie Jandia

  Chętnie odwiedzanym regionem Fuerteventury jest też Półwysep Jandia, usytuowany w południowej części wyspy, słynący z cudownych, piaszczystych plaż. Wakacje w tym regionie to doskonała propozycja dla rodzin z dziećmi oraz osób preferujących wypoczynek w spokojnej atmosferze, z dala od gwaru panującego w dużych kurortach.

  Główne ośrodki regionu to przede wszystkim Jandia Playa, Costa Calma, Morro Jable oraz Playa Barca. W niektórych miejscowościach turystyka zaczęła rozwijać się stosunkowo niedawno, więc w dalszym ciągu zachowują one swój dawny, wyjątkowy charakter.

  Jednak Półwysep Jandia jest także częstym celem wyjazdów miłośników windsurfingu. W regionie panują wyśmienite warunki do uprawiania tej dyscypliny sportu. Najlepszym tego potwierdzeniem jest fakt, że na wodach oblewających półwysep organizowane są zawody o randze międzynarodowej.

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne