1. Festiwal Przystanek Woodstock

  Przystanek Woodstock to wielki letni festiwal organizowany w województwie lubuskim, zazwyczaj na przełomie lipca i sierpnia w Kostrzynie nad Odrą.

  Idea Przystanków Woodstock to wierność hasłom „Miłość, Przyjaźń, Muzyka”, Stop Przemocy, Stop Narkotykom. Główne atrakcje Festiwalu to koncerty muzyczne odbywające się na trzech scenach. W czasie każdego Przystanku Woodstock na jego scenach występuje kilkadziesiąt zespołów muzycznych z kraju oraz ze świata, w tym gwiazdy światowego formatu.
  Ważnym elementem festiwalu są różnego typu warsztaty artystyczne, muzyczne, rękodzielnicze i inne. Rozmowy ze znanymi politykami, ludźmi kultury, filmu, sportu przyciągają setki młodych ludzi.

  Przystanek Woodstock…już po raz kolejny został uznany za jedno z najbezpieczniejszych miejsc w Polsce. Przy spotkaniu tak ogromnej liczby ludzi, w tym roku ilość uczestników Przystanku szacowana jest na ok. 700.000, dochodzi do stosunkowo nielicznych incydentów wandalizmu lub kradzieży. Przy tak wielkiej publiczności fenomenem jest niewielka liczba zgłoszeń o agresji. Bezpieczeństwa na Przystanku Woodstock pilnuje Pokojowy Patrol – złożony z grupy wolontariuszy, profesjonalna ochrona oraz policjanci.

  Teren Festiwalu jest podzielony na sektory, na których znajdują się pola namiotowe, jest wyodrębnia część gdzie mieszczą się umywalnie, toalety i krany dla gości Przystanku. Z miasta na miejsce festiwalu jest uruchomiona linia autobusowa dowożąca uczestników z dworca PKP Kostrzyn n/Odrą. Z terenu całej Polski oraz Niemiec do miasta docierają i wyjeżdżają z niego specjalne pociągi dla gości festiwalu. Na terenie Festiwalu znajduje się wydzielona sekcja gastronomiczna, telekomunikacyjna z telefonami o numerach zwrotnych, jest punkt Poczty Polskiej, kasa PKP, bankomaty, sklepy oraz kafejka internetowa. Uczestnicy mają także do dyspozycji płatne pole namiotowe z osobnym węzłem sanitarnym, oraz ogólnodostępne płatne prysznice. Na stronie internetowej organizatora dostępne są wszelkie praktyczne informacje, mapy i ważne komunikaty, z którymi zapoznać może się każdy uczestnik festiwalu. 

  Więcej informacji na Festwial Przystanek Woodstock

  Kontakt:
  Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
  ul. Niedźwiedzia 2 A
  02-737 Warszawa
  Tel (22) 852 32 14 lub 15
  Fax (22) 852 45 29
  wosp@wosp.org.pl
  sekretariat@wosp.org.pl

  Przeczytaj więcej o Festiwalu Woodstock na PolskaPodajDalej.pl

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne