1. Etiopia: nie tylko Arka Przymierza

  Choć kojarzona jest głównie z Arką Przymierza, ciekawych i tajemniczych miejsc na terenie tego kraju nie brakuje. Etiopia może oczarować miłośników podróży, zaskakuje też jej różnorodność. Co koniecznie trzeba zobaczyć w tej części świata?

  Intrygujące opowieści związane z Arką Przymierza sprawiają, że Etiopia stała się jednym z chętniej wybieranych kierunków podróży przez wszystkich miłośników przygód oraz łowców tajemnic. Ogromne zainteresowanie tym tematem dostrzeżone zostało przez znanych organizatorów turystyki, czego efektem jest coraz ciekawsza oferta zorganizowanych wyjazdów na teren tego afrykańskiego państwa. Liderem jest Rainbow Tours, w którego ofercie wyjazdów last minute Etiopia pojawia się bardzo często. Tematem przewodnim takiego wyjazdu jest właśnie Arka Przymierza. Jedna z legend związanych z Arką głosi, że została ona ukryta na terenie Etiopii, a dokładniej – w mieście Aksum. Tu, w niewielkim kościele Arki Przymierza, chętnie gromadzą się wierni przekonani o tym, że wątek etiopski nie jest jedną z wielu hipotez na temat Arki, lecz najświętszą prawdą.

  Samo Aksum to wyjątkowe miasto, do którego turyści odwiedzający Etiopię powinni koniecznie zajrzeć. Dotyczy to nawet tych, których losy Arki Przymierza zbytnio nie interesują. Aksum jest przecież jednym z najstarszych ośrodków miejskich w tej części świata, jest też miejscem, które już dawno zyskało opinię etiopskiej kolebki. Pozostałości starożytnego miasta są też jednym z tych obiektów, o których ogromnej wartości świadczyć może wpisanie ich na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

  Z wizytą w Lalibeli

  Lalibela to kolejny ciekawy punkt na mapie Etiopii. Określana często mianem „Nowej Jerozolimy”, jest najważniejszym miejscem dla zwolenników ortodoksyjnego kościoła etiopskiego. Dla chrześcijan z Afryki jest to bez wątpienia najważniejszy ośrodek pielgrzymkowy, który może być jednocześnie wyjątkowo atrakcyjnym miejscem dla turystów. O wyjątkowości tego miejsca świadczyć może kilkanaście wspaniałych kościołów, które przed wiekami wykuto w skale. Ponadto z tym miejscem wiąże się wiele legend. Jedna z nich głosi, że w budowie skalnych kościołów mieli aktywnie pomagać miejscowym chrześcijanom templariusze – zakon rycerski, którego dzieje od lat intrygują amatorów historycznych zagadek.

  Skarby etiopskiej przyrody: Park Narodowy Semien

  Etiopia, podobnie jak wiele innych państw afrykańskich, może oczarować turystów swym przyrodniczym bogactwem. By poznać najcenniejsze skarby natury, wystarczy odwiedzić Park Narodowy Semien. Park ten jest miejscem idealnym dla miłośników trekkingów, a w górskiej scenerii można ujrzeć wiele przyrodniczych ciekawostek. Skalne iglice oraz potężne, górskie doliny to czynniki, które decydują o wyjątkowości tutejszego krajobrazu. Kozice, małpy, wyjątkowa roślinność oraz niezwykła kolekcja endemitów zamieniają wycieczki po tym parku w wyjątkową przygodę.

  Starożytne miasta, liczne tajemnice i legendy oraz niezwykły świat dzikiej przyrody – te czynniki sprawiają, że Etiopia staje się coraz bardziej atrakcyjnym krajem dla turystów. Przygoda czeka niemal na każdym kroku, a każdy miłośnik podróży znajdzie tu coś dla siebie.

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne