1. Czy warto odwiedzić grecką Kretę?

  Poruszona w tytule kwestia nie pozostanie bynajmniej pytaniem retorycznym, ponieważ spróbujemy na nie odpowiedzieć. Aby tego dokonać, przyjrzyjmy się bliżej walorom wyspy. Cóż do nich należy?

  Przede wszystkim niezawodne i przyciągające wzrok elementy krajobrazu, jak chociażby plaża, morze, klasztory, urokliwe średniowieczne starówki, modre zatoki, sięgające 2500 m n.p.m. góry, a co najważniejsze – wybierając się z Polski na Kretę – możemy z dużym prawdopodobieństwem założyć, że nie trafimy na chłód i ulewy. W okresie urlopów piękna pogoda na Krecie niemalże gwarantowana.

  Wczasy w zacisznym zakątku czy w ekskluzywnym kurorcie?

  Wybór należy do nas i zależy z jednej strony od naszych upodobań, z drugiej natomiast powinniśmy sobie uświadomić, w jakim celu wyruszamy na urlop. Jeżeli bowiem (po wielu miesiącach stresującej pracy) pragniemy spokoju, relaksu, wyciszenia, to możemy spędzić przeznaczony na wypoczynek czas w głuszy, daleko od gwaru i obecności wielu turystów.

  Jeśli jednak uwielbiamy towarzystwo na przykład nowo poznanych osób, lubimy, gdy coś się wokół nas dzieje, albo szukamy rozrywek, to zdecydujmy się na miejsce, które na pewno będzie tętniło życiem (również nocą).

  Takich możliwości na Krecie jest bardzo dużo. Hotele, kurorty, tawerny, bary, knajpy, kluby, wypożyczalnie samochodów, wspomniane powyżej plaże i przecudnie położone miejscowości. W przypadku wątpliwości, dokąd się udać i co zwiedzić,  warto prześledzić treść strony http://www.itaka.pl/nasze-kierunki/grecja/kreta.html, ponieważ zawarte na niej wskazówki mogą być bardzo przydatne.

  Powróćmy do postawionego w tytule pytania. Kreta oferuje turystom liczne atrakcje, zarówno mające na celu umilenie pobytu, jak i zapewniające niezapomniane wrażenia podczas zwiedzania, a co za tym idzie – nie sposób dotrzeć do wszystkich zakątków w trakcie jednego (nawet długiego) pobytu. Odwiedzając kolejny raz wyspę, z pewnością odkryjemy coś nowego, wartego uwagi i godnego zapamiętania.

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne