1. Costa Brava – Hiszpania na wakacje

  Costa Brava to jeden z najważniejszych regionów turystycznych, jakimi może się pochwalić Hiszpania. Na turystów czeka tu moc atrakcji oraz doskonałe warunki do wypoczynku. Gdzie warto się wybrać? W jakich miejscowościach warto się zatrzymać, by spędzić wspaniałe wczasy w tej części Hiszpanii?

   

  Costa Brava: niezwykły skrawek Katalonii

  Costa Brava to nie tylko najpiękniejszy fragment wybrzeża, jakim może się pochwalić Hiszpania. To obszar, na terenie którego znalazły się najsłynniejsze kurorty i letniska Katalonii. Turyści zaglądają tu z kilku względów. Kuszą ich z jednej strony wspaniałe plaże oraz hotele, dzięki którym wczasy w tej części kraju można spędzić w wyjątkowo przyjemny sposób. Wielkim walorem są też liczne atrakcje oraz niewielka odległość od tych miast, na terenie których zachowały się wspaniałe zabytki. Wycieczki do Girony oraz do Barcelony są tu atrakcjami najważniejszymi. Nie brak tu również malowniczych zatok i pięknych klifów, które stały się jednym z najważniejszych elementów krajobrazu tej części hiszpańskiego wybrzeża. Co koniecznie trzeba tu zobaczyć?

  Z wizytą w Gironie

  Jako najważniejszy ośrodek kulturalny w tej części kraju, Girona z pewnością zasługuje na uwagę ze strony turystów. Wycieczki na teren tego miasta są miłym urozmaiceniem dla tych, którzy postanowili spędzić wczasy przede wszystkim na plaży. Czeka tu wspaniała katedra, jednak dumą miasta jest wspaniałe Muzeum Historii Żydowskiej. Prezentowane w nim eksponaty mają wyjątkową wartość historyczną. Tutejsza wystawa to jeden z najwspanialszych zbiorów judaików, jakim może się pochwalić Hiszpania.

  Najpiękniejsze letniska Costa Brava

  Miejscowości wypoczynkowe to podstawa dla każdego, kto marzy o relaksie na terenie Costa Brava. Które z letnisk warto wybrać na wczasy? Wybór jest szeroki. Bez wątpienia najważniejszym kurortem jest tu Blanes – ulubieniec turystów, na terenie którego biura podróży najchętniej organizują wczasy dla swych klientów. W gronie popularnych miejscowości wypoczynkowych znajduje się też Tossa de Mar oraz jeszcze modniejsza Lloret de Mar. Te letnska są szczególnie polecane tym osobom, które wczasy na hiszpańskim wybrzeżu chcą spędzić z dziećmi.

  Śladami Salvadora Dalego

  Barcelona ma Gaudiego, Costa del Sol – Picassa, zatem fakt, że i Costa Brava ma swego artystę dziwić nie powinien. Dali to mistrz hiszpańskiego malarstwa i wspaniały surrealista. Z jego postacią związanych jest kilka miejscowości leżących w tej części wybrzeża. To tu artysta miał szukać inspiracji, tutaj też bardzo chętnie wypoczywał. Dziś pamiątki związane z jego pobytem na terenie Costa Brava są unikalnymi atrakcjami turystycznymi, których nie można pominąć w czasie odkrywania piękna tej części Hiszpanii. W miejscowości Cadaques, pięknej osadzie kuszącej atmosferą typowej wsi rybackiej, czeka sporo atrakcji. Ta najważniejszą jest znajdujący się w pobliżu dom artysty, którego zwiedzenie jest nie lada gratką dla każdego miłośnika sztuki. Największa atrakcja czeka jednak w mieście Figueres. Tutejszy Teatr-Muzeum to największa atrakcja związana z postacią Dalego, którą w czasie pobytu na terenie Dzikiego Wybrzeża z pewnością warto odwiedzić.

  Costa Brava to idealny region dla tych, którzy chcą spędzić wspaniałe i pełne przygód wczasy nad morzem. Tu na nudę nie można narzekać, a moc różnorodnych atrakcji sprawia, że Hiszpania jest tu przyjazna dla każdego. Jeśli wybieracie się do Hiszpanii z dzieckiem – sprawdźcie Dzieckowpodrozy.pl  – tam najlepsze hotele, atrakcje i oferty na wakacje. Costa Brava nie bez powodu stało się jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych wypraw i regionem, o którym większość turystów wypowiada się w samych superlatywach.

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne