1. Chorzów – śląskie wesołe miasteczko „Legendia”

    Chorzów to miasto o dużej liczbie mieszkańców położone blisko Katowic. W tym mieście znajduje się najstarsze wesołe miasteczko które nazywa się „Legendia”. Park rozrywki dla wszystkich obecnie został bardzo wyremontowany i jest jednym z najnowocześniejszych parków rozrywki w Polsce. Teraz nie musimy już jeździć do Niemiec lub dalej zagłębiać się do Europy aby spędzić miło czas z dziećmi, ponieważ mamy w Polsce w Chorzowie bardzo ładne i kolorowe wesołe miasteczko na dużej powierzchni zielonego parku.

    Atrakcje które znajdują się na terenie wesołego miasteczka robią duże wrażenie nie tylko dla najmłodszych turystów ale szczególnie dla dorosłych. W parku rozrywki możemy zakupić bilet na cały dzień i korzystać z wszystkich pojazdów, kolejek które są ogromnej wysokości. Zostały zaprojektowane na wzór zachodni i robią ogromne wrażenie. Kolejki z wagonikami są dużą atrakcją dla najmłodszych, karuzele w kształcie filiżanek spodobają się zapewne babciom i dziadkom z wnuczkami a dla osób o podwyższonej adrenalinie warto polecić dobrą zabawę na dużym młyńskim kole lub wahadłowych łódkach.

    Interesującą atrakcją w parku w Chorzowie jest tor saneczkowy o pokręconej drodze z torów które na dużej wysokości zapierają dech w płucach. Są również liczni animatorzy na terenie parku z którymi można rysować obrazki, dzieci uwielbiają również taki harmonogram zabaw. Na terenie parku są kolorowe domki z postaciami bajek, kwiatów oraz można na miejscu spróbować deserów i przekąsek, nie brakuje cukrowej waty, balonów oraz lodów. Dzieci uwielbiają to miejsce ponieważ tam z pewnością nudy nie znajdziemy.

    Dorośli mogą w wesołym miasteczku przenieść się choć na chwilę w świat dzieciństwa i dobrze się bawić. Bilety dobrze sprzedają się również dla wycieczek grupowych, są liczne zniżki, dobry dojazd z Katowic pociągiem lub autobusem podczas wakacji jest dobrze zorganizowany. „Legendia” to nowoczesny kompleks wypoczynku i rozrywki który w tym roku warto zapisać w kalendarzu planując urlop.

    Natomiast szczegółowe informacje warto poznać na stronie internetowej parku rozrywki szukając go w internecie. „Legendia” jest dobrze opisana i daje również możliwość zakupu biletów przez internet. Możemy być dumni, że mamy w Polsce tak ciekawy i na wysokim poziomie teren wesołego miasteczka który co roku przyciąga tysiące turystów z Polski i z Europy”.

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne