1. Chorwackie atrakcje – Szybenik

    Należy do tych miast, które koniecznie trzeba odwiedzić w czasie wycieczki po Chorwacji. Może się pochwalić zarówno wspaniałym położeniem, jak i cennymi zabytkami. Jakie atrakcje czekają tu na turystów? Co koniecznie trzeba zobaczyć podczas wizyty w tym mieście?

    Szybenik jest jednym z tych miast, którego początki wiążą się z osadnictwem słowiańskim. Od VII wieku zaczęła się tu rozwijać osada, która z czasem przemieniła się w jedno z najpiękniejszych miast w Chorwacji. Wycieczki chętnie zaglądają na jego teren, a zabytków czekających tu na nich jest tyle, że trudno je wszystkie zwiedzić w ciągu jednego dnia. Te najpiękniejsze znaleźć można na terenie starego miasta. Tu czeka wspaniała katedra św. Jakuba, której budowę rozpoczęto w XV wieku.

    Na uwagę zasługuje również ratusz miejski – piękny przykład renesansowej architektury z XVI stulecia. W czasie spacerów po tym mieście nie można też pominąć tak ważnej budowli, jaką jest górująca nad miastem twierdza św. Anny. Jej mury są doskonałym punktem widokowym, a Szybenik podziwiany z tego miejsca prezentuje się wspaniale. Wielką atrakcją miasta jest również zatoka, nad którą założony został Szybenik. Swymi plażami zachęca ona do wypoczynku, a chętnych na skorzystanie z takiej formy rekreacji nie brakuje.

    Szybenik jest jednym z ciekawszych miast, jakim może skusić do wizyty w swych granicach Chorwacja. Nie jest to jednak jedyny ośrodek miejski, zasługujący na uwagę turystów. Dobre biura podróży od lat organizują wycieczki objazdowe, dzięki którym poznanie piękna tego kraju i zwiedzanie jego najwspanialszych zakątków staje się zadaniem łatwym i przyjemnym.

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne