1. Chorwackie atrakcje – Dubrownik

    Jest jednym z najpiękniejszych miast w Europie, a z pewnością najwspanialszym na Bałkanach. To jego wspaniałe zabytki sprawiły, że Chorwacja stała się krajem tak chętnie odwiedzanym przez turystów. Dubrownik, stolica Dalmacji, nie bez powodu jest tak chętnie odwiedzany przez wycieczki z całego świata. Wizytę w tym mieście oferuje dziś niemal każde biuro podróży, a turystów chętnych na taką wyprawę przybywa z każdym rokiem. Co mogą zobaczyć w tym wspaniałym mieście?

    Położenie przy ważnym szlaku handlowym i dostęp do morza sprawiły, że Dubrownik szybko stał się miastem pięknym i bogatym. O dawnej świetności miasta przypominają wspaniałe budowle: pałace miejskie, okazałe świątynie oraz potężne mury, które miały zapewnić bezpieczeństwo jego mieszkańcom. Dziś te mury są symbolem całej Dalmacji, a ich zdjęcia publikowane są praktycznie we wszystkich przewodnikach. Ich długość to prawie 2 km, a dodatkowym ich wzmocnieniem są potężne baszty. Każda z nich prezentuje się wspaniale, każda z nich jest obecnie wielką atrakcją turystyczną. Szczególnie chętnie odwiedzaną przez turystów jest baszta Minceta, która powstała na przełomie XIV i XV wieku. Jest ona uznawana za jeden z najlepszych punktów widokowych. Inną wielką atrakcją jest Fort św. Jana, który swą obecną formę zyskał dzięki pracom przeprowadzonym w XVI stuleciu. Dziś w jego historycznych murach czeka na turystów wspaniałe akwarium.

    Oprócz wspaniałych fortyfikacji, Dubrownik może się pochwalić i innymi zabytkami. Jednym z symboli miasta jest Wielka Fontanna Onufrego – obowiązkowy punkt programu każdej wycieczki zaglądającej do Dubrownika. W jej pobliżu znajduje się klasztor św. Klary, będący cennym zabytkiem z XIII stulecia. Klasztor ten stał się znany z jednego z pierwszych na świecie zakładów, w którym siostry opiekowały się sierotami. Równie interesującym zabytkiem jest klasztor Franciszkanów z XIV wieku. I tu znajduje się miejsce wyjątkowo ważne. Jest nim zabytkowa apteka, uznawana za najstarszą w Europie. Synagoga i piękne pałace miejskie są kolejnymi atrakcjami, które można ujrzeć w trakcie spaceru po Starym Mieście. Tym najbardziej znanym jest Pałac Rektorów, który często porównuje się z zabytkami z terenów Wenecji. Służy on obecnie jako siedziba Muzeum Miejskiego, w którym można ujrzeć m. in kolekcję obrazów przedstawiających najsłynniejszych mieszkańców Dubrownika.

    Dubrownik jest też miastem idealnym do wakacyjnego wypoczynku. W pobliżu Starego Miasta znajduje się jedna z najwspanialszych plaż, z której można podziwiać zarówno mury obronne, jak i stary port. Malownicze widoki i doskonałe warunki do wypoczynku są jej największym walorem. Piękne plaże posiada też miejska wyspa Lokrum, na którą ze Starego Miasta można dostać się promem. I tu czekają doskonałe warunki do plażowania, nie brak też pięknych widoków. Już sam rejs wycieczkowym promem jest dla wielu osób nie lada atrakcją.
    Wczasy w Chorwacji i wycieczki do Dubrownika cieszą się obecnie ogromną popularnością. Ci, którzy mieli okazję zwiedzić już to miasta, z pewnością jego szybką karierą w świecie turystyki nie są zaskoczeni. Turystyka w Dubrowniku i jego najbliższej okolicy rozwija się coraz lepiej. Hotele, pensjonaty oraz prywatne kwatery oferują noclegi w doskonałych warunkach, a piękne okolice sprawiają, że na nudę nikt w tym mieście narzekać nie może.

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne