1. Chorwacja dlaczego warto spędzić tam wakacje

  Chorwacja to niezwykle popularny kierunek naszych wakacyjnych podróży. Nie bez powodu – w tym niewielkim, za to wyjątkowo słonecznym kraju czeka na nas wiele różnorodnych atrakcji. Malownicze krajobrazy, światowej klasy zabytki, zapierająca dech w piersiach przyroda oraz przepyszne lokalne jedzenie… Czego chcieć więcej? Sprawdź, co warto zobaczyć w Chorwacji.

  Tym, co najbardziej wyróżnia Chorwację, jest jej niezwykła różnorodność, nadająca jej wyjątkowy klimat. Nigdzie indziej nie znajdziemy tak niecodziennego, a zarazem harmonijnego połączenia różnych elementów krajobrazu – gór, lasów, morza, wysp oraz jezior. Dodatkowym plusem jest długi sezon, trwający jeszcze przez niemal całą naszą polską jesień. Chociaż każde miejsce ma tutaj swoją niepowtarzalną atmosferę, to w całej Chorwacji możemy skosztować świeżych i smacznych owoców morza, serwowanych w małych, urokliwych knajpkach usytuowanych często tuż nad wodą. Dodatkowym plusem jest niewygórowana cena; sprawdź np. Chorwacja oferty 2015, wyjazdy z biurem podróży Rainbow Tours w ten rejon.

   

   

  Co warto zobaczyć?

  Chorwacja pełna jest najwyższej klasy zabytków, które znajdziemy niemal w każdej miejscowości. Zwiedzanie warto rozpocząć w najbardziej znanym i słusznie cenionym przez turystów Dubrowniku – jest on w pełni zasłużenie nazywany „Perłą Adriatyku”. Koniecznie obejrzeć musimy Stare Miasto, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Również charakterystyczne białe domki pokryte czerwonymi dachówkami, stojące tuż nad wodą o pięknym lazurowym odcieniu, wywierają na turystach ogromne wrażenie i na długo zapadają w pamięć. Oprócz Dubrownika warto wybrać się na półwysep Istria i odwiedzić pełne starożytnych rzymskich zabytków miasto Pula. Godna zobaczenia jest też np. wyspa Hvar – znajdziemy na niej m.in. cenne zabytki sztuki sakralnej, monumentalną twierdzę oraz potężne mury wybudowane w VII wieku.

  Dla miłośników naturalnego piękna

  Same plaże w Chorwacji są doskonałym przykładem piękna miejscowej przyrody, jednak kraj ten oferuje nam o wiele więcej. Kiedy zechcemy już odpocząć na chwilę od beztroskiego plażowania, możemy udać się do słynnego Parku Narodowego Jezior Plitwickich. Znajdujące się tam jeziora krasowe połączone są między sobą niesamowitymi wodospadami, tworząc prawdziwie baśniowy krajobraz. Z kolei w Parku Narodowym Paklenica czekają na nas dwa krasowe kaniony z rozpościerającymi się z nich pięknymi widokami.

  Chorwacja ma nam wiele do zaoferowania – warto odwiedzić ten różnorodny, słoneczny i niezwykle przyjazny turystom kraj.

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne