1. Chęciny: najważniejsze atrakcje turystyczne

  Piękna okolica, cenne zabytki oraz ciekawa historia, której odkrywanie może się dla każdego z nas okazać wspaniałą przygodą – oto czynniki, dzięki którym Chęciny stały się jednym z ważniejszych ośrodków turystycznych w rejonie Kielc. Co koniecznie trzeba zobaczyć podczas wycieczki po tym mieście? Oto atrakcje, których nie można pominąć!

  Zamek – symbol Chęcin

  Symbolem Chęcin jest królewski zamek. Choć ma on formę trwałej ruiny, do dziś zachwyca swym pięknem i potęgą. Jego wieże świetnie sprawdzają się jako punkty widokowe, a i spacer po dziecińcu, i wędrówka po zamkowym wzgórzu, dostarczają turystom wielu pozytywnych emocji.

  Z wizytą w chęcińskiej farze

  Chęciny to miasto słynące również z ciekawych zabytków sakralnych, w gronie których miejsce bardzo ważne znajduje kościół św. Bartłomieja. Parafialna świątynia przyciąga sięgającą XIV wieku historią oraz ciekawym wystrojem wnętrza. Jego dumą jest kaplica grobowa Trzech Króli – jedyna kaplica mieszczańska, z jaką można się spotkać podczas wycieczki po ziemi kieleckiej.

  Z wizytą u Franciszkanów

  Chęciny, jako miasto obdarzone szczególnymi względami władców, przyciągały też zakonników. Nic dziwnego, że w gronie najważniejszych zabytków miasta znajdują się też klasztory, w tym niezwykle interesujący zespół klasztorny Franciszkanów. Założony w czasach Kazimierza Wielkiego, do dziś służy zakonnikom.

  Z wizytą u Bernardynek

  Kto w czasie wycieczki po Chęcinach chce lepiej poznać jego historię, ten powinien zajrzeć również do klasztoru Bernardynek. Dzieje tego klasztoru sięgają połowy XVII wieku, a jego zabudowania – mimo trudnej przeszłości – do dziś urzekają swym pięknem. To miejsce to wyjątkowo ciekawy punkt dla miłośników sztuki sakralnej i stylu barokowego, którego ślady można tu jeszcze dostrzec w wielu miejscach.

  Spotkania ze społecznością żydowską

  Przed II wojną światową w Chęcinach nie brakowało Żydów, o których dziś przypominają jedynie nieliczne pamiątki. Jedną z nich jest synagoga, która znajduje się w pobliżu rynku, drugą – cmentarz żydowski, który powstał na zboczach zamkowego wzgórza. Te miejsca to ważne atrakcje dla tych, którzy w czasie wycieczki po województwie świętokrzyskim chcą poznać wielokulturowy charakter tutejszych miasteczek i zdobyć więcej informacji na temat ich skomplikowanej historii.

  Jaskinia Raj – nie tylko dla przyrodników

  Wizyta w tym miejscu to wielkie wydarzenie nie tylko dla miłośników przyrody, ale dla każdego, kto chce miło i przyjemnie spędzić czas w rejonie Kielc. Jaskinia Raj to jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych województwa świętokrzyskiego i duma Chęcin. Wspaniała szata naciekowa oraz utworzone przy jaskini Centrum Neandertalczyka to wyjątkowe atrakcje, które skutecznie przyciągają do Chęcin turystów z odległych zakątków Polski.

  Niewielkie Chęciny mogą się pochwalić wspaniałymi atrakcjami, dzięki którym od lat cieszą się opinią ważnego ośrodka turystycznego. Każdy, kto zajrzy do tego miasta, znajdzie tu dla siebie wiele atrakcji i ciekawych propozycji spędzenia tu wolnego czasu. A kto znajdzie noclegi w Chęcinach, ten będzie mógł nie tylko lepiej poznać to miasto, ale i jego malownicza okolicę.

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne