1. Centrum Sztuki i Biznesu Stary Browar

  Liczne nawiązania do historii miejsca, nie zrywające z jego pierwotną funkcją przemysłową, a podejmujące z nią dialog powodują, że miejsce to  ma swój niepowtarzalny klimat i trwale wpisało się w krajobraz miasta.
  Realizując nośną ideę rewitalizacji, inwestor przystąpił do przekształcenia XIX-wiecznego obiektu przemysłowego w nowoczesne centrum łączące funkcje handlowe z kulturalnymi. Staremu Browarowi, bowiem pod tą właśnie nazwą to miejsce jest znane w Poznaniu i całym kraju, przyświeca lapidarna, acz celna idea 50/50, będąca filozoficzną bazą wszystkich projektów Grażyny Kulczyk i odnosząca się do łączenia w równych proporcjach Sztuki i Biznesu.
  Realizacji tego postulatu sprzyja śródmiejska lokalizacja, a także rzadko spotykana w tego typu inwestycjach dbałość o architekturę i jakość jej wykonania.
  Stary Browar…składa się z trzech części: Atrium, Pasażu i będącego ich łącznikiem Dziedzińca Sztuki

   

  Ilu gości Starego Browaru, tyle jego funkcji. Choć to miejsce ma swoją historię, nie jest zabytkiem – jest żywą przestrzenią, w której ludzie robią mniej lub bardziej codzienne zakupy, zwiedzają wystawy, umawiają się na spotkania towarzyskie i biznesowe, odpoczywają, a także zwiedzają.
  Stary Browar daje również okazję do współtworzenia sztuki poprzez udział w licznych warsztatach i interaktywnych pokazach. Latem na Dziedzińcu Sztuki w ramach Klasyki Kina w Starym Browarze odbywają się pokazy filmowe i koncerty.
  Stary Browar w skrócie to: ponad 200 sklepów, 15 restauracji, 13 kawiarni. Znajdują się tu również: sale wystawiennicze i koncertowa, galeria sztuki, 8 sal kinowych, 3 kluby muzyczne i Blow Up Hall – wyjątkowy w skali świata kompleks zawierający pięciogwiazdkowy hotel, bar i restaurację.

  Kontakt
  ul. Półwiejska 32, Poznań 61-888
  tel.: (61) 859 60 22, (61) 859 60 21
  e-mail: biuro@starybrowar5050.com

   

  Więcej informacji na www.starybrowar5050.com
   

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne