1. Centrum Słowian i Wikingów Wolin

  Centrum Słowian i Wikingów to rekonstrukcja zabudowy wczesnośredniowiecznego Wolina z okresu IX-XI wiek. Wszystkie obiekty budowane są na podstawie badań archeologicznych z terenu naszego miasta. Skansen ten charakteryzuje się tym, iż do wszystkich chat można wejść, wszystkiego dotknąć, wypróbować narzędzia, usiąść za rekonstrukcją historycznego stołu, czy położyć się na łóżku.

  Osada czynna jest od 2008 roku i odwiedziło ją już prawie 300 tysięcy turystów. Organizowane są tutaj warsztaty rzemiosł dawnych i lekcje żywej historii, zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. Można się nauczyć między innymi garncarstwa, produkcji filcu, pisania gęsimi piórami, ale także odlewnictwa, kowalstwa, bursztynnictwa i wielu innych.

  Na terenie skansenu odbywają się liczne imprezy historyczne, a największą i najbardziej znaną jest Festiwal Słowian i Wikingów. Bierze w nim udział ok. 1500 odtwórców z 25 krajów świata. Jest to jedna z najbardziej znanych imprez wczesnośredniowiecznych w Europie. Odbywają się wtedy wielkie bitwy na 400 wojów, regaty replik łodzi wikingów i Słowian, występy grup muzyki i tańca dawnego, pokazy rzemiosł, liczne gry i konkursy oraz inscenizacje wydarzeń historycznych.

  Centrum Słowian i Wikingów otrzymało liczne nagrody, a w tym Certyfikat Potu w 2009 roku, a w 2011 było nominowane, jako jedna z trzech największych atrakcji turystycznych w Polsce, do Złotego Certyfikatu.

  Dowiedz się więcej na www.jomsborg-vineta.com

  Zobacz Centrum Słowian i Wikingów już teraz!
   

  Sprawdź:
  wypoczynek z dziećmi

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne