1. Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku

  Na malowniczych Kaszubach, w samym środku kaszubskiej krainy jezior i lasów, tuż obok słynnego szczytu Wieżyca z przepięknym punktem widokowym, mieści się Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Jest to miejsce wyjątkowo atrakcyjne dla turystów. Znajdujące się na jego terenie obiekty należą do unikalnych w skali Europy, a może i świata. Można tu nie tylko wypocząć, ale również dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.

  Centrum Edukacji i Promocji Regionu jest niezwykłym miejscem, gdzie duch historii dyskretnie przeplata się z nowoczesnością.  Doskonałe usytuowanie tego obiektu gwarantuje ciszę oraz spokój, niezbędny do wypoczynku i relaksu. Historia regionu i kraju ukazana jest tu w bardzo efektowny sposób. Jest  to idealne miejsce na weekendowy wypad i wakacje z całą rodziną. Dzieci w Centrum Edukacji i Promocji Regionu będą doskonale się bawić i zobaczą wiele rzeczy, które pobudzą ich wyobraźnię, a także dadzą niezapomnianą lekcję historii. Każdy znajdzie w Centrum coś dla siebie. Niepowtarzalny klimat tego miejsca przyczyniają się do tego, że ludzie tu wracają.

  Trzeba też dodać, że kilka znajdujących się na terenie CEPR obiektów zostało oficjalnie wpisanych do Księgi Rekordów Guinnessa. Wśród nich jest Najdłuższa Deska Świata oraz Największy Fortepian Świata.

  Na miejscu jest restauracja, gdzie serwowane są zarówno kaszubskie, jak i tradycyjne polskie potrawy. W sezonie wakacyjnym w miejscowych smażalniach można zjeść świeżą rybę. Od maja 2011 roku na terenie Centrum funkcjonuje browar. Można napić się w nim piwa wytwarzanego tradycyjną, kaszubską metodą.

  Cisza oraz panujący tu spokój sprawiają, że jest to idealne miejsce na organizację konferencji, imprez integracyjnych i firmowych, ekskluzywnych spotkań biznesowych, czy też zabaw i wesel. Dlatego też powstał tu też Hotel Szymbark, który sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Jego atutem są pięknie wykończone sale konferencyjne i  bankietowe, a także pełne wsparcie multimedialne i techniczne.

  Zapraszamy!

  Atrakcje na terenie CEPR:

  Dom do góry nogami – prawdziwy hit Centrum, ma uzmysłowić zwiedzającym, że w dzisiejszym świecie wiele rzeczy postawionych jest na głowie
  Stół Noblisty – długi na 35 m drewniany stół wykonany na pamiątkę Pokojowej Nagrody Nobla dla Lecha Wałęsy. Może przy nim zasiąść 230 osób!
  Dom Sybiraka – drewniany dom przywieziony z polskiej wsi pod Irkuckiem na Syberii i złożony na nowo w Szymbarku
  Statua Świętowida Kaszubskiego – symbol najważniejszych dla każdego Kaszuba wartości
  Muzeum Ciesielnictwa – gromadzi eksponaty pochodzące z okresu między XVIII w. a II wojną światową. Są to m.in. narzędzia ciesielskie i rolnicze, a także sprzęty gospodarstwa domowego
  Dwór Salino – replika staropolskiego dworu z miejscowości Salino obok Wejherowa
  Dom Powstańca Polskiego z Adampola – dom będący darem Polaków mieszkających w Turcji, potomków powstańców zmuszonych do emigracji po powstaniach XIX w.
  Dom Trapera Kaszubskiego z Kanady – chata kaszubska przywieziona z Kanady, zbudowana tam przez kaszubskich emigrantów
  Pomnik Gryfa Pomorskiego – upamiętnia bohaterów Tajnej Organizacji Wojskowej Gryf Pomorski
  Bunkier Gryfa Pomorskiego – replika bunkra TOW Gryf Pomorski z czasów okupacji
  Chata Kaszubska – 250-letnia chata przeniesiona ze wsi Wilanowo w powiecie kartuskim
  Kościółek św. Rafała – postawiony w tradycyjnym stylu kościół, którego patronem jest św. Rafał Kalinowski – powstaniec styczniowy i karmelita
  Hala Promocji Regionu
  Największy Fortepian Świata
  Browar Kaszëbskô Korunaâ

  Więcej informacji na www.cepr.pl
   

  Zapraszamy do poznania pełnej oferty CEPR

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne